Blog'as

Raudonos akys ir paraudimo priežastys

Raudonos akys ir paraudimo priežastysPrisimenate tas studentiškas naktis, kai visą naktį nemiegodavote (dėl nežinomų priežasčių) ir kitą rytą atsikeldavote ir atrodydavote lyg ištisas 12 valandų verkę? Akys būdavo raudonos, venos tarsi voratinklis. Jūsų akys tiesiog atrodydavo nemaloniai!

Padidėjusios raudonos venos matomos jūsų akių baltymuose neturi įtakos jūsų regėjimui, tai labiau kosmetinė problema, galinti paveikti žmogaus savigarbą, kalbant apie jo akis. Vis dėlto jūsų akys yra labai svarbi detalė, kai su kažkuo susitinkate ar bendraujate. Tačiau padidėjusios venos dažniausiai atsiranda dėl kitos priežasties.

Jos neatsiranda „tiesiog savaime“, greičiau išryškėja dėl kelių priežasčių, kurios gali būti:

Išsausėjusių akių sindromas.

Jeigu turite negydomą sausų akių sindromą, jis dirgina ir vargina jūsų akis taip sukeldamas raudonųjų venų padidėjimą.

Per ilgas buvimas saulėje be jokios akių apsaugos.

UV spinduliai niekam nėra naudingi, todėl saugokite savo akis nuo saulės, nešiokite UV spindulius blokuojančius akinius nuo saulės.

Kompiuterio sukeliama įtampa akims.

Spoksojimas į kompiuterio ekraną ilgą laiką be poilsio ar nesilaikant 20-20-20 taisyklės (kas 20 minučių žiūrėti į objektą esantį už 20 metrų, 20 sekundžių).

Ir galiausiai, per dažnas akių lašų naudojimas.

Ar žinote kaip sakoma, kad per dažnas lūpų balzamo naudojimas daugiau ar mažiau sukelia lūpoms priklausomybę? Jos tampa sausesnės ir labiau skilinėja, kai nustojate naudoti lūpų balzamą? Taip pat yra ir su tokiais „raudonumą mažinančiais“ akių lašais. Naudojant tokius akių lašus, kaip „Visine“, numalšinsite paraudimą, tačiau per dažnas lašų naudojimas vėliau iššauks dar didesnį paraudimą. Tai ką tuomet daryti?

Galite užsiregistruoti pas savo okulistą. Jis, atlikęs išsamų akių tyrimą, gali nustatyti ar yra dar kitokių problemų, kurios sukelia akių paraudimą (pvz. alergijos ar sausos akys). Taip pat galės paskirti jums vaistus, kurie sumažins problemą. Pateikęs jums priemonę, prieš alergiją (jei reikia) ar akių išsausėjimą, jūsų gydytojas gali rekomenduoti kelias paprastas priemones, padėsiančias kontroliuoti akių paraudimą (tokias kaip linų sėmenų aliejaus papildai ir lubrikantiniai lašai akims vietoje vazokonstriktorių).

Bet kokiu atveju, geriausia ką galite padaryti, tai nueiti pas savo okulistą, o ne bandyti patys nusistatyti sau diagnozę ir gydytis akių paraudimą, nes tai gali būti paslėpta sveikatos problema, akių liga arba tiesiog kosmetinė būklė, kurios negalite gydyti, tačiau galite kontroliuoti.

Naujienlaiškis

Užsisakykite naujienlaiškį ir gaukite geriausius pasiūlymus pirmi.

Verta paskaityti