Blog'as

Akių nuovargis ir būdai jį sumažinti

Akių nuovargis ir būdai jį sumažintiŠiandien kone kiekvienas gyventojas reguliariai patiria akių nuovargį, kurį sukelia ilgas ir įtemptas žiūrėjimas į išmaniųjų įrenginių ekranus. Remiantis naujausiu “Vision Council” asociacijos atliktu tyrimu - nustatyta, kad net 65% amerikiečių patiria akių skausmą, išsausėjimą, sudirgimą, vargina susiliejęs vaizdas akyse, kaklo ir nugaros skausmai.

„Žmogaus akys nėra prisitaikiusios iš arti žiūrėti į ekraną po 10-12 valandų per dieną, tai yra gana naujas įprotis.”Vision Council” asociacija apklausė 10,000 respondentų ir nustatė, kad beveik aštuoni iš dešimties amerikiečių, kuriuos nuolat kamuoja akių nuovargis, kasdien naudoja du ar daugiau išmaniuosius įrenginius.

Nekreipdami dėmesio kiek laiko praleidžiame prie monitoriaus, įtemptai dirbdami situaciją tik dar labiau pabloginame. Net 96 % apklaustųjų nurodė, per dieną praleidžiantys 2 ir daugiau valandų naudodami kompiuterį ir telefoną.

“Kompiuterių ir išmaniųjų telefonų ekranų sukeliamas diskomfortas akims ir yra didžiulis iššūkis, bėda ta, kad dauguma mūsų tai patiriame, bet ne visi sugebame jį tiksliai apibūdinti,“ pritaria “Vision Council” asociacijos patarėjas medicinos klausimas.

„Nuolat augantis vis įvairesnis išmaniųjų įrenginių pritaikymas kasdienybėje mums suteikia tikrą komfortą, tuo pačiu metu galime žiūrėti televizorių, naršyti internete ar bendrauti socialiniuose tinkluose išmaniuoju telefonu, tačiau šie mūsų įpročiai labai vargina mūsų akis.“

Dažnas ir ilgas darbas kompiuteriu, bei akių atstumas iki ekrano yra vieni pagrindinių veiksnių nulemiančių akių nuovargį, ne mažiau svarbu ir tai kiek mėlynos šviesios skleidžia kompiuterio ekranas.

Ataskaitoje matyti, labiausios akių nuovargiu skundžiasi asmenys iki 30 metų, iš jų 73% nurodo simptomus. Moterys dažniau nei vyrai naudoja išmaniuosius įrenginius, todėl jos skundžiasi ir kaklo bei nugaros skausmais.

Šešiasdešimt penki procentai vaikų ir paauglių per dieną praleidžia dvi ir daugiau valandų prie kompiuterio ar planšetės.

Vyresnio amžiaus žmonės nėra apsaugoti nuo šių problemų. Apklausa parodė, kad daugiau nei 30 procentų vyrų ir moterų vyresnių nei 60 metų taip pat naudoja išmaniuosius įrenginius ilgiau nei įprasta t. y. daugiau nei dvi valandas per dieną.

Nors dauguma amerikiečių skundžiasi regėjimo sutrikimais, 90 procentų dalyvavusiųjų apklausoje teigė, jog jie nesikonsultavo ir nesikreipė pagalbos į specialistus. Akių gydytojai siūlo keletą patarimų, kurių laikydamiesi galite apsaugoti savo akis.

Visų pirma, reikėtų riboti laiką praleidžiamą prie kompiuterio, tai atrodo savaime suprantamas atsakymas. Vaikams ir paaugliams Amerikos pediatrų draugija rekomenduoja prie kompiuterių ir mobiliųjų telefonų praleisti ne daugiau kaip dvi valandas per dieną. Tai padės išvengti ne tik regėjimo, bet ir kitų, dėmesio koncentracijos, mokymosi, miego, mitybos, nutukimo problemų.

Kad ir kaip norėtume, dėl didelio darbo krūvio ir kompiuterių naudojimo kone visose gyvenimo srityse, dažnai tiesiog neturime galimybės sumažinti laiką kurį praleidžiame prie monitorių.

"Vartotojai neturėtų manyti, kad kompiuterių ir kitų išmaniųjų įrenginių ekranų sukeliamas akių nuovargis yra reklaminis triukas, kuriuo naudojasi įmonės savo produktams parduoti.“ sako ”Vision Council” asociacijos atstovas. "Sprendimas vis plačiau pasireiškiančiam akių nuovargiui yra."

Viena iš priemonių, kurią galite išbandyti tai specialūs akiniai apsaugantys akis nuo mėlynos šviesos, mirgėjimo ir kitų aplinkos veiksnių. Šiuos akinius galite įsigyti be gydytojo recepto. Kompiuterio ekrano sukeliamą akių nuovargį galima sumažinti laikantis paprastos 20-20-20 taisyklės. Tai reiškia, kad praleidus 20 minučių prie kompiuterio, reikia atsikvėpti ir padaryti 20 sekundžių pertrauką žiūrint į daiktą nutolusį 20 pėdų (apie 6 metrus). Tai leidžia akims pailsėti nuo įtempto darbo ir atkurti jų darbingumą.

JAV Oftalmologijos akademija pateikia šias rekomendacijos akių sveikatai apsaugoti:

  • Sėdėkite nuo kompiuterio ekrano 60 cm atstumu. Jūsų žvilgsnis turėtų būtų nukreiptas šiek tiek žemyn.
  • Sumažinkite ekrano blizgėjimą tinkamai pasirinkdami apšvietimą patalpoje.
  • Naudokite lašus akims kai jaučiate sausumą.
  • Dirbdami kompiuteriu darykite pertraukėles.
  • Visuomet, kai turite galimybę, dirbkite darbus nenaudojant kompiuterio.

„Su akimis susijusių problemų išvengsite, jei leisite akims pailsėti. Nors trumpam pamirškite telefoną ar kompiuterį.

Visi, tiek vaikai tiek ir suaugusieji, turi reguliariai tikrintis regėjimą tam, kad apsisaugotų nuo akių ligų ir išvengtų rimtesnių regos sutrikimų. Naudodami išmaniuosius įrenginius visuomet prisiminkite ir apie savo sveikatą...

Naujienlaiškis

Užsisakykite naujienlaiškį ir gaukite geriausius pasiūlymus pirmi.

Verta paskaityti