Blog'as

Lęšių valymo privalumai naudojant vandenilio peroksido tirpalą

Lęšių valymo privalumai naudojant vandenilio peroksido tirpaląAr žinojote, kad yra dviejų rūšių kontaktinių lęšių valikliai? Vienos rūšies valikliai dažnai priskiriami prie daugiafunkcinių tirpalų ar valiklių, o kitos rūšies valikliai prie taip vadinamų vandenilio peroksido valiklių.

Kaip sužinoti kurios rūšies valiklius naudojate jūs? Tai visai lengva! Ar jūsų kontaktiniai lęšiai šnypščia ir putoja, kai įdedate juos į tirpalą? Jei taip, tai jūs naudojate valymo priemones su vandenilio peroksidu.

Nors specialistų nuomonės, kurios valymo priemonės geresnės skiriasi, tirpalai su vandenilio peroksidu tikrai turi savų privalumų. Asmeniškai man, patinka stebėti ir girdėti kaip jie pradeda putoti. Tos cheminės reakcijos stebėjimas padeda įsitikinti, kad mano kontaktiniai lęšiai yra visiškai švarūs!

Lęšių valymas vandenilio peroksidu:

Kontaktinių lęšių nešiotojas išsiima kontaktinius lęšius ir įdeda juos į dėkliuką, kuriame kiekvienas lęšis turi sau skirtą atskirą vietą. Šie dėkliukai turi specialų diską (pastaba: valydami vandenilio peroksidu, niekada nenaudokite paprasto dėkliuko!). Šis diskas per kelias valandas (paprastai šešias ar daugiau) neutralizuoja vandenilio peroksidą. Šio neutralizavimo proceso metu jūsų lęšiai yra kruopščiai dezinfekuojami. Praėjus nustatytam laikui, išpilkite likusį tirpiklį ir įsidėkite savo kontaktinius lęšius! Vienintelis šio proceso trūkumas yra tas, kad jūs negalite pertraukti šio proceso. Kai įdedate savo lęšius į valiklį, privalote laukti kol tirpiklis neutralizuosis. Jei bandysite ištraukti lęšius anksčiau arba jei vietoj fiziologinio tirpalo netyčia į akis įsilašinsite šios rūšies tirpiklio pajusite siaubingą deginantį skausmą. Būtinai laikykitės nurodytų gairių, jei naudojate vandenilio peroksido tirpalą, kitu atveju galite pažeisti savo akis.

Apskritai kalbant, vandenilio peroksido valiklių naudojimas turi daugiau privalumų nei trūkumų. Toliau pateikiami kiti privalumai:

Neiššaukia alerginių reakcijų

Žmonės alergiški įprastiems daugiafunkciniams kontaktinių lęšių tirpalams, neturi kito pasirinkimo, tik naudoti vandenilio peroksido tirpalus. Kai kurie konservantai esantys daugiafunkcinių tirpalų sudėtyje gali sukelti akių dirginimą ir paraudimą, tiems, kurie alergiški šiems chemikalams. O vandenilio peroksido tirpalo sudėtyje yra tik patys paprasčiausi periodinės lentelės elementai, nėra daugybės papildomų sudedamųjų dalių, kurios gali iššaukti alergines reakcijas.

Viskas viename

Naudojant kai kuriuos iš šių tirpalų, jums tereikia išsiimti lęšius ir įdėti juos į tirpalą. Nereikia papildomai gaišti laiko valant ir trinant lęšius. Jūs tiesiog įdedate juos į specialų konteinerį ir leidžiate tirpalui atlikti savo darbą.

Šalina sankaupas

Vandenilio peroksido tirpalai taip pat puikiai šalina ant lęšių susidariusias sankaupas. Skirtingai nei truputį patrynus lęšio paviršiu valikliu, putojimas pašalina ne tik jums matomus nešvarumus - tirpiklis prasiskverbia giliau į jūsų lęšius.

Jei niekada nebandėte vandenilio peroksido tirpalo, patariame išbandyti ir pažiūrėti ar jums patiks šis valymo procesas! Tik būtinai įsigykite savo tirpiklio, nes dalinimasis tirpalu gali būti toks pats pavojingas kaip ir dalinimasis kontaktiniais lęšiais.

Naujienlaiškis

Užsisakykite naujienlaiškį ir gaukite geriausius pasiūlymus pirmi.

Verta paskaityti