Blog'as

Rankų dezinfekatorius, muilas ir kontaktiniai lęšiai

Rankų dezinfekatorius, muilas ir kontaktiniai lęšiaiTai rankų dezinfekatorių naudojimo amžius. Visur, kur einu, turiu mažą buteliuką dezinfekanto su savimi. Savo rankinėje nešiojuosi du buteliukus. Turiu vieną automobilyje, kurį naudoju po to kai įsipilu degalų. Turiu vieną šalia kriauklės virtuvėje. Ir po vieną yra beveik kiekviename vonios kambaryje namuose. Galima sakyti, esu šiek tiek apsėsta, kai kalbama apie bakterijas. Bet aną dieną besiruošiant įsidėti kontaktinius lęšius, pastebėjau, kad nebėra muilo. Pažvelgiau į rankų dezinfekantą ir susimąsčiau: "Hmmm ... Įdomu, ar galiu jį naudoti?". Tačiau prieš panaudojant sustojau, ir pagalvoju apie tai, kaip kartais užsitepus dezinfekantą pradeda perštėti, jei ant rankos yra žaizdelė. Ar tai buvo teisingas sprendimas?

Ar galima naudoti rankų dezinfekavimo priemones prieš įsidedant lęšius?

Atsakome:

Paklausus pažįstamo okulisto, atsakymas buvo „tikriausiai ne“. Nors rankų dezinfekantai, kurių sudėtyje yra 60-90% alkoholio, yra labai veiksmingi norint apsisaugoti nuo bakterijų ir visų rūšių mikrobų, jūs nenorite, kad šis alkoholis tiesiogiai patektų į jūsų akis ar ant kontaktinių lęšių. Vienu žodžiu: skaudėtų, taip padarius, tikrai skaudėtų!

Kadangi rankų dezinfekantai išgaruoja, jei neturite kito pasirinkimo ir esate tikri, kad jūsų rankos tikrai nešvarios, galbūt galėtumėte panaudoti dezinfekantą ir palaukti keletą minučių, prieš išsiimant lęšius.

Būtų puiku, jei prieš išsiimant užsipiltumėte akių lašų arba druskos tirpalo ant piršto, kuriuo liesite lęšį, galite užpilti du kartus, kad būtumėte įsitikinę, jog visiškai nuplovėte dezinfekantą.

Apsaugokite savo kontaktinius lęšius

Kita priemonė, galinti sukelti panašią skausmingą reakciją, yra drėkinamasis ar itin kvapus muilas. Nors dauguma muilų yra sukurti taip, kad visiškai nusiplautų, yra muilų, kuriuose yra losjono arba labai daug kvepalų, kuriuos vis dar galite užuosti ant rankų praėjus kelioms valandoms po plovimo.

Tai gali ne tik šiek tiek sudirginti akis, bet ir pakenkti jūsų lęšiams. Be to, jūs tikrai niekada nenorėtumėte užsitepti rankų losjono ir tada liesti akis ar dėtis kontaktinių lęšių. Losjonas tikrai patektų ant lęšio ir jį būtų sunku išvalyti.

Geriausias pasirinkimas - muilas ir vanduo

Švara yra gyvybiškai svarbi, kalbant apie kontaktinius lęšius ir sveikas akis apsaugotas nuo mikrobų! Tačiau dėl to, kad rankų dezinfekantas yra gera priemonė prieš maitinant savo vaikus arba jei esate priverstas naudotis viešuoju tualetu, tai nėra tinkama priemonė, kurią galite naudoti prieš dedantis kontaktinius lęšius.

Naujienlaiškis

Užsisakykite naujienlaiškį ir gaukite geriausius pasiūlymus pirmi.

Verta paskaityti