Blog'as

Toriniai lęšiai

Toriniai lęšiaiTikriausiai esate girdėję, kad toriniai lęšiai yra kontaktiniai lęšiai skirti žmonėms turintiems astigmatizmą, tačiau kas tai yra ir kaip jie padeda? Šiame straipsnyje rasite visą informaciją, kaip įsidėti kontaktinius lęšius ir kaip jie veikia, taip pat į ką reikėtų atkreipti dėmesį prieš juos įsigyjant.

Kas yra toriniai kontaktiniai lęšiai?

Toriniai kontaktiniai lęšiai yra lęšiai turintys tam tikrą formą. Standartiniai kontaktiniai lęšiai turi sferinį paviršių – kaip per pusę perpjautas kamuolys. Torinis lęšis yra kitokios formos, jo geometrinė forma yra kaip spurgos, šis lęšis yra tokios formos, kaip perpus perpjauta spurga.
Tokia torinio lęšio forma pakeičia refrakcijos arba fokusavimo gebėjimą, priklausomai nuo vertikalios arba horizontalios plokštumų orientacijos. Refrakcijos stiprumas palaipsniui padidėja arba sumažėja judinant lęšį.

Toriniai/astigmatiniai kontaktiniai lęšiai

Toriniai kontaktiniai lęšiai skirti žmonėms turintiems astigmatizmą, kuris pasireiškia netaisyklinga akies ragenos arba lęšiuko išgaubtumo forma. 
Tokiu atveju, ragena arba lęšiukas yra išlenktas taip, kad jūsų akies refrakcija yra skirtinga kai žiūrima į vertikalius ir kai žiūrima į horizontalius paviršius. Dėl to atsiranda miglotas vaizdas ir problemos žiūrint į smulkias detales. Kartais, vertikalios linijos gali atrodyti pasvirę. 
Toriniai kontaktiniai lęšiai suteikia skirtingus refrakcinius gebėjimus žiūrint į horizontalius ir vertikalius paviršius ir susitelkia būtent į šias specifines problemas, kurias sukelia astigmatizmas.

Torinių kontaktinių lęšių pasirinkimas

Toriniai kontaktiniai lęšiai, kaip ir visi kontaktiniai lęšiai, turi būti parinkti jūsų akių gydytojo, kuris gali parinkti lęšius geriausiai tinkančius jūsų akims ir regėjimui gerinti. Jei manote, kad turite astigmatizmą arba kitokių regėjimo problemų būtinai kreipkitės į savo okulistą. 
Tuo tarpu, pateikiame kelis svarbius dalykus, kuriuos būtinai turite apgalvoti:

Ypatingai svarbi torinių lęšių forma

Kadangi toriniai kontaktiniai lęšiai turi tam tikrą orientaciją, jie turi išsilaikyti ant jūsų akies reikiamoje pozicijoje. Gamintojai sukūrė torinius kontaktinius lęšius su tam tikrais ypatumais, kad jie išsilaikytų ant jūsų akies:

  • plonesnės-storesnės zonos
  • lęšio sutrumpinimai, kai kurios lęšio apatinės dalys yra šiek tiek patrumpintos
  • balansavimas, kai kurios lęšio dalys yra šiek tiek storesnės arba sunkesnės

Tai reiškia, kad kontaktinių lęšių pritaikymas prie jūsų akies yra dar svarbesnis, nei įprastai. Toriniai kontaktiniai lęšiai turi vidurinę ašį, (kaip žemė turi pusiaują), kuri išlaiko jūsų regėjimą aiškų. Jei lęšiai jums nepritaikyti ir slysta, blogėja ir jūsų matymo aiškumas.

Tikimės, jog kitą kartą renkantis torinius lęšius bus lengviau išsirinkti.

Naujienlaiškis

Užsisakykite naujienlaiškį ir gaukite geriausius pasiūlymus pirmi.

Verta paskaityti