Blog'as

5 blogi įpročiai, kurių reikėtų atsisakyti nešiojantiems kontaktinius lęšius

5 blogi įpročiai, kurių reikėtų atsisakyti nešiojantiems kontaktinius lęšiusKontaktinių lęšių priežiūra reikėtų rūpintis labai atsakingai. Pradėti naudoti kontaktinius lęšius tikrai nėra sudėtinga, kasdieninės procedūros atrodo paprastos ir įgudus greitai atliekamos, tačiau labai dažnai žmonės dėl skubėjimo ir patogumo pripranta prie blogų įpročių, kurių vėliau būna sunku atsikratyti. Taigi, pagalvokime ką darome blogai ir kodėl tai kenkia akims.

Miegojimas su kontaktiniais lęšiais

Neseniai atlikto tyrimo Jungtinėje Karalystėje rezultatai atskleidė, kad daugiau nei 70% nešiojančių kontaktinius lęšius miega neišėmę jų iš akių. Nepamirškime, ne visi lęšiai yra pritaikyti miegojimui, dažniausiai įprastus lęšius būtina prieš miegą išsiimti iš akių ir laikyti specialiame konteineryje su dezinfekciniu skysčiu.

Žmogaus akys yra be galo sudėtingas organas, gamta sukūrė natūralią jų apsaugą ir valymą. Šias funkcijas atlieka akių vokai - naktį akims užtikrina reikiamą drėgmę, tuo pačiu nuramina, apsaugo ir išvalo dienos metu akyse susikaupusias bakterijas. Jei miegate su kontaktiniais lęšiais akyse, joms ima trūkti drėgmės nes ją sugeria lęšiai, todėl iš ryto vargina nemalonus jausmas – akys išsausėja ir tampa sudirgusios. Jei perkate naujus kontaktinius lęšius, sužinokite visas jų savybes ir dėvėjimo ypatumus, geriausia būtų iš anksto pasikonsultuoti su akių gydytoju.

Kaip elgtis su panaudotu skysčiu

Panaudojus kontaktinių lęšių skystį vieną kartą, išpilkite ir jokiu būdu nenaudokite antrą kartą. Juk antrą kartą indų neplaunate su tuo pačiu vandeniu? Vieną kartą naudotame lęšių skystyje bus prisikaupę įvairių kenksmingų dalelių ir mikro organizmų, kurie atkibo nuo kontaktinių lęšių per naktį ir ištirpo skystyje. Atminkite, kontaktinius lęšius reikia išskalauti labai gerai, skystis turi būti nuolat keičiamas, akys yra labai jautrus organas, todėl higienos normų nepaisymas gali labai greitai baigtis akių infekcija.

Maudymasis ir vonios procedūros dėvint kontaktinius lęšius

39% tyrime dalyvavusių žmonių prisipažino, kad jie dėvėjo kontaktinius lęšius maudydamiesi ar prausdamiesi po dušu. To nereikėtų daryti, jei ruošiatės plaukioti nesvarbu kur, baseine, ežere, vonioje ar praustis po dušu, kontaktinius lęšius reikėtų išsiimti. Kontaktiniai lęšiai sulaiko drėgmę akyse, tačiau jie sugers ir vandenį, kuris pateks iš išorės. Bėda ta, kad vandenyje gali būti įvairių kenksmingų medžiagų ir mikro organizmų, kurie gali sudirginti akis ar sukelti infekciją. Taigi, jei maudysitės su lęšiais akyse, galite pakenkti sau, visų pirma, didelė tikimybė pamesti kontaktinius lęšius ir blogiausia kas gali atsitikti, tai nežinomų dirgiklių sukelta akių infekciją.

Kaip gali pakenkti lęšių nešiojimas ilgesnį laiką, nei rekomenduoja specialistai

Atliktas tyrimas taip pat atskleidė, kad net 70% dėvinčių kontaktinius lęšius su jais miega ir naktį. Dažniausi pasiteisinimai yra tokie : pamiršo (41%), buvo padauginę stipriųjų gėrimų (27%), buvo labai pavargę ir tingėjo lęšius išimti iš akių (21%). Galima lengvai nuspėti, kad tokio elgesio padariniai – išsausėjusios akys ir diskomfortas patiriamas iš ryto. Visi kontaktinių lęšių gamintojai rekomenduoja ir numato kokiais intervalais reikia keisti kontaktinius lęšius naujais, išsiimti iš akių nakčiai tam, kad akys pailsėtų. Šių rekomendacijų būtina laikytis, nesvarbu kokius lęšius naudojate, ar dieninius, savaitinius ar skirtus nešioti mėnesį. Jei kontaktinius lęšius laikysite akyse ilgiau nei rekomenduoja specialistai, ženkliai sumažinsite drėgmės ir oro patekimą į akis. Jei norite išvengti šių nemalonių pojūčių, vietoje kontaktinių lęšių rinkitės akinius.

Kas atsitiks jei kontaktinius lęšius išskalausiu su kitokiu skysčiu?

eveik ketvirtadalis apklaustųjų (23%) prisipažino, kad lęšiams skalauti naudojo ne specialų skystį, o paprastą vandenį iš čiaupo. Kontaktiniams lęšiams valyti būtina naudoti tik specialius tirpalus, kurie savo sudėtyje turi specialių medžiagų, kurios sterilizuoja ir išvalo lęšius, jų dėka lęšius galima saugiai naudoti daug kartų. Naudojant geriamą vandenį ar kita skystį, pvz. mineralinį vandenį iškyla didelė tikimybė užkrėsti lęšius bakterijomis, kurios gali sukelti akių infekcines ligas.

Naujienlaiškis

Užsisakykite naujienlaiškį ir gaukite geriausius pasiūlymus pirmi.

Verta paskaityti