Blog'as

Peršalote ar susirgote gripu? Ką daryti su kontaktiniais lęšiais?

Peršalote ar susirgote gripu? Ką daryti su kontaktiniais lęšiais?Ir vėl artėja peršalimų ir gripo sezonas. Nuolatiniams kontaktinių lęšių nešiotojams šis kosėjimo, šniurkščiojimo ir užgultos nosies sezonas gali būti iššūkis akims! Jei esate kaip aš, tai mėgstate kontaktinių lęšių suteikiamą patogumą, bet užklupus ligai, pastebite, kad jie tampa ne tokie patogūs. Pasirodo, taip yra dėl tam tikros priežasties. Pavadinkime tai, būdu kaip kūnas jums praneša, kad jūsų akims reikia poilsio (ir kad jūsų akiniai visą dieną puikiai tiks prie jūsų pižamos!).

Kodėl taip yra?

Pateiksiu jums ne vieną svarbią priežastį, o kelias. Toliau pateikiamos keturios svarbios priežastys, kodėl turėtumėte leisti savo kontaktiniams lęšiams mirkti tirpale, kol sergate!

1. Sausos ar paraudusios akys

Dažnai pasireiškiantis peršalimo, gripo ir kai kurių virusų šalutinis poveikis - sudirgusios akys. Galite jausti, kad jos yra arba sausos ir lipnios arba jos gali būti raudonos ir sudirgusios. Iš tikrųjų tai priklauso nuo to, kuo sergate, tačiau jei jau turite problemų su akimis, nepabloginkite situacijos dar labiau, nešiodami kontaktinius lęšius. Leiskite savo akims išgyti ir pailsėti, kaip ir kūnui.

 

2. Vaistai

Kas nemėgsta to sauso, tarsi medvilne apsivėlusio jausmo burnoje, kuris atsiranda po nereceptinių vaistų vartojimo, bandant atsikratyti to bjauraus peršalimo ar baisios sinusinės infekcijos? Aš asmeniškai šio jausmo nekenčiu. Pastebėjau, kad mano akys taip pat reaguoja į šių vaistų šalutinį poveikį ir tampa dar sausesnės. Jei jūsų liga savaime nepaveiks jūsų akių, yra didelė tikimybė, kad jas paveiks medikamentai, kuriuos vartojate simptomams palengvinti! Tikėtina, kad tai paveiks jūsų komforto jausmą, dėvint kontaktinius lęšius. Taigi, padėkite juos į šalį, kol nepasijusite geriau ir nenustosite vartoti vaistų.

3. Bakterijų perdavimas

Kai susergate ir dėvite lęšius, šios bakterijos patenka ant jūsų kontaktinių lęšių. Iš tiesų, kai kurie gydytojai teigia, kad kontaktinių lęšių dėvėjimas sergant, gali sukelti tokias infekcijas kaip aštrus infekcinis konjuktyvitas! Laikykite juos švariai, saugiai ir toliau nuo bakterijų!

4. Gleivių spąstai

Būkime atviros, sirgdamos neatrodome gražiai. Bėgantis snarglys ir atkosėjami skrepliai yra jūsų nosies ir gerklės būdas susidoroti su gleivėmis, tačiau jūsų akys taip pat su tuo susiduria, nepaisant to ar jūs iš tiesų tai matote ar jaučiate. Jei vis tik nuspręsite sirgdamos dėvėti lęšius, tikriausiai pastebėsite šias gleives ir ant jų, dėl šių gleivių regėjimas gali tapti neryškus arba iškreiptas.

Šį sezoną sportuokite, sveikai maitinkitės, būkite lauke ir išlikite sveiki... Bet jei vis tik susirgsite, leiskite savo lęšiams šiek tiek pailsėti.

Naujienlaiškis

Užsisakykite naujienlaiškį ir gaukite geriausius pasiūlymus pirmi.

Verta paskaityti