Blog'as

Kontaktiniai lęšiai - kaip jie veikia?

Kontaktiniai lęšiai - kaip jie veikia?Praėjusį vakarą, valydamas savo kontaktinius lęšius, trumpam stabtelėjau ir susimąsčiau kaip šis mažytis plastiko gabalėlis yra viskas, ko reikia, kad mano rega iš natūralios būsenos (aklas kaip kurmis) pasikeistų ir pagerėtų iki optimalaus regėjimo.
Pradėjau svarstyti: kaip veikia kontaktiniai lęšiai? Kas yra šios mažos, apvalios formos priemonės, padedančios man aiškiau matyti, viduje?
Todėl aš atlikau tyrimą. Ir jis labai mane nustebino.

Kontaktiniai lęšiai veikia praktiškai tuo pačiu principu, kaip ir akiniai. Jie pakeičia šviesos spindulių, kurie pasiekia jūsų tinklainę, kryptį tam, kad jūsų smegenyse matomas atvaizdas iš migloto taptų aiškus.

Jei esate trumparegis, reiškia, kad jūs šviesos spindulius sufokusuojate per greitai ir todėl korekciniai lęšiai tokie kaip kontaktiniai perkelia fokusavimo tašką į tinklainę, nes natūraliai jūsų fokusavimo taškas yra prieš ją. Jei esate toliaregis, jūsų akys nesuformuoja fokusavimo taško tinklainėje, todėl jūsų lęšiai reikalingi tam, kad padėtų jūsų akims jį sukurti.

Kadangi kontaktiniai lęšiai dedasi iškart ant akies, jie gali būti žymiai plonesni ir mažesni, nei akiniai. Iš tikrųjų tik pačiame lęšio centre yra korekcinė medžiaga nustatyta pagal receptą. Lęšį supantis paviršius (tai kaip išsilenkia lęšis) neturi įtakos jūsų regai.

Taigi, kaip kontaktiniai lęšiai laikosi ant jūsų akies? Yra plonas ašarų skysčio sluoksnis, esantis ant akies paviršiaus. Taip pat tinkamoje vietoje palaiko ir akies vokų spaudimas. Ir – tai yra genialu - kaskart jums sumirksėjus, jūsų kontaktiniai lęšiai yra drėgnai nuvalomi, pašalinami visi nešvarumai, kurie kontaktavo su lęšiais. Geriausias dalykas, ką galima pasakyti apie lęšius? Šnekant moksliškai (tą galiu patvirtinti ir remdamasis savo paties patirtimi) – kontaktiniai lęšiai, ne taip kaip akiniai, suteikia jausmą, lyg jūsų rega yra natūraliai gera. Nešiodami lęšius neprarandame periferinio matymo gebėjimo, kurį prarandame nešiodami akinius. Ar esate pasirengę išmėginti lęšius? Jei esate pasirengę geresnės regos patirčiai (kitaip tariant, jei norite matyti pasaulį šiek tiek aiškiau nei matote per akinius), rekomenduojame išbandyti lęšius!

Naujienlaiškis

Užsisakykite naujienlaiškį ir gaukite geriausius pasiūlymus pirmi.

Verta paskaityti