Blog'as

Kaip išvengti akių nuovargio ir išsausėjimo dirbant biure

Kaip išvengti akių nuovargio ir išsausėjimo dirbant biureBet kuris dirbantysis biure patvirtins, kad yra labai sunku atsiplėšti nuo kompiuterio ekrano, kai stengiesi visus darbus atlikti nustatytu laiku. Vakarojimas po darbo valandų, pietūs prie kompiuterio - tai tik keletas būdų kuriais bandome sutaupyti laiką kovoje su nesibaigiančiais dienos darbais. Visą tai sukelia didelę įtampą mūsų akims. Nuolatinis akių išsausėjimas ir nuovargis – šiuos nemalonius jausmus dažnas pažįsta labai gerai.

Išvengti akių išsausėjimo dirbant ilgą laiką prie kompiuterio yra išties sunku, ypač tiems, kurie nešioja ne akinius, o kontaktinius lęšius. Kad ir kokie kokybiški lęšiai bebūtų, tai vis tik yra didelis dirbtinis barjeras apsunkinantis deguonies patekimą į akis.

Dėvėdami kontaktinius lęšius ilgesnį laiką nei rekomenduoja akių specialistai, dirbdami be pertraukėlių, neleisdami akims pailsėti galite ne tik sukelti akių nuovargį ir patirti diskomfortą, bet rimtai pakenkti. Jei jaučiate, kad dirbant prie kompiuterio nuolatos išsausėja akys, perskaitykite šiuos patarimus, kaip padėti akims gauti daugiau drėgmės ir jaustis gerai visą darbo dieną.

 

Kokie veiksniai biure sukelia sausų akių diskomfortą?

 

Oro kondicionierius ir šildymas

Tikriausiai mėgstate šilumą kabinete šaltuoju metų laiku, o vasarą mėgaujatės oro kondicionieriaus teikiama vėsa. Ar žinote kad tai yra pagrindinės priežastys nulemiančios akių išsausėjimą? Kondicionieriai sausina orą, mažina drėgmės koncentraciją patalpose, tačiau drėgmė akims yra būtina, ašaros užtikrina akių drėgmę ir komfortą visą dieną.

Apšvietimas

Atrodytų keista, tačiau net ir blogas apšvietimas biure turi įtakos gerai savijautai. Esant nepakankamam apšvietimui patalpoje skaityti sunku ne tik kompiuterio ekrane, bet ir fiziškai laikant dokumentus rankose. Jeigu iš pradžių to nepajusite, ne už ilgo tikrai ateis akių nuovargis ir diskomfortas.

Daugelyje viešųjų vietų, taip pat ir biurų apšvietimui naudojamos liuminescencinės lempos, kurių skleidžiama šviesa atspindi kompiuterių ekranuose. Mirgėjimas yra pagrindinė priežastis dėl kurios mums ima skaudėti akis, todėl labai svarbu kad biure būtų teisingai suprojektuotas ir įrengtas apšvietimas, taip darbuotojai išvengs šviesos atspindžių kompiuterių ekranuose.

Kompiuteriai

Šiais laikais nerasite nei vieno biuro be kompiuterio, be šio pagalbininko darbas tiesiog neįmanomas. Dirbdamas prie kompiuterio žmogus mirksi rečiau, tai reiškia kad akys drėkinamos taip pat rečiau, todėl akių išsausėjimas pasireiškia gana greitai.
Vaikystėje tikriausiai sulaukdavote tėvų priekaištų: “Nežiūrėk televizoriaus iš arti” - dažnai primindavo jie. Tėvai elgėsi teisingai. Todėl reikia kontroliuoti save kokiu atstumu turite žiūrėti į monitorių.

 

Kaip išvengti akių išsausėjimo dirbant biure?

 

Sumažinkite ekrano atspindžius

Šiuolaikinių kompiuterių skystųjų kristalų monitoriai atspindi šviesą daug mažiau jei lygintume su monitoriais gamintais prieš dešimt ar dvidešimt metų. Nepaisant to, jei jaučiate, kad ekranas vis tiek mirga, pasikalbėkite apie tai su darbdaviu, paprašykite mirgėjimą sumažinančio ekrano filtro, jei tai nepadeda, kad šis pakeistų monitorių nauju.

Biuras turėtų būti gerai apšviestas, subalansuojant lempų skleidžiamą šviesą su natūraliai į patalpas patenkančią šviesa. Kai lauke šviesu, viduje reikėtų apšvietimą sumažinti arba išvis išjungti, na o pagrindinė taisyklė - niekuomet nederėtų dirbti prieblandoje. Jei nešiojate akinius, labai svarbu kad akinių lęšiai būtų su antirefleksine danga, taip sumažinsite akių įtampą, kurią sukelia ekrano ir pačių akinių lęšių mirgėjimas.

Pritaikykite darbo vietą pagal savo poreikius

Jei didelę dienos dalį praleidžiate biure sėdėdami prie darbo stalo, pritaikykite savo darbo vietą taip, kad sumažintumėte akims tenkantį krūvį. Ką tai reiškia? - Pasirinkite tinkamą ekrano ryškumą, nei per daug šviesų, nei per tamsų, visuomet įvertinkite į aplinkos apšvietimo sąlygas. Jei daug skaitote, pasirinkite didesnį teksto šriftą kad nereikėtų įtempus akis žiūrėti į kiekvieną žodį. Patogiam ir saugiam darbui ne mažiau svarbu ir tai kaip naudojatės kompiuteriu. Visų pirma, kompiuterio ekranas turi būti pastatytas akių lygyje arba šiek tiek žemiau, bet jokiu būdu ne aukščiau. Į ekraną žiūrėti rekomenduojama 50-70 cm atstumu. Patogi kėdė padeda išlaikyti teisingą laikyseną ir tinkamą atstumą, tai reiškia kad rinktis biuro kėdę taip pat reikia atsakingai.

Reguliarios pertraukėlės

Tai turėtų būti taisyklė kiekvienam dirbančiam prie kompiuterio. Akims būtina reguliariai pailsėti nuo įtampos, nors trumpam. Didžioji dauguma akių gydytojų rekomenduoja 20-20-20 taisyklę, kuri reiškia, kad reikia daryti pertraukėlės kas dvidešimt minučių ir tuo metu žiūrėti į 20 pėdų (apie 6 metrus) nutolusius objektus po 20 sekundžių. Taip akys pailsės nuo įtempto žiūrėjimo į ekraną. Atsistoti ir pajudėti kokias penkias minutes taip pat būtų ne pro šalį, taip išliksite produktyvus ir energingas visos dienos metu.

Pertraukėlės

Poilsio laiką praleiskite prasmingai, net jei tai trunka penkias minutes. Tuo metu nebesižvalgykite kompiuterio pusėn, geriausia būtų išeiti į lauką ir pakvėpuoti grynu oru. Jei yra galimybė, visuomet išeikite į lauką pasivaikščioti, nesinaudokite išmaniuoju telefonu, leiskite akims nors truputį pailsėti.

Naudokite akių lašus

Nešiojantys kontaktinius lęšius patvirtins, kad dirbant biure akių išsausėjimui sumažinti padeda akių lašai. Akių gydytojai pataria naudoti universalius lašus akims, kurie tinka tiek minkštiems, tiek ir silikoniniams lęšiams. Tokie akių lašai gaminami be konservantų, natūralios kilmės sudėtinės dalys padeda akims palaikyti reikiamą drėgmės lygį visos dienos metu. Jei norite palengvinti patiriamą diskomfortą, uždėkite šiltą ir šaltą kompresą, jei vargina blefaritas, naudokite servetėles akims.

Nepamirškite, dienos metu labai svarbu gerti pakankamai skysčių, tai ne tik arbata ir kava. Vanduo užtikrina pakankamą ašarų kiekį, tuo tarpu kofeinas sukelia akių sausumą. Subalansuota mityba - žuvis, vaisiai, daržovės padeda kovoti su akių išsausėjimu. Jei jaučiate akių sausumą net ir naudodami pagalbines drėkinimo priemonės, kreipkitės į akių gydytoją, kuris patars, kaip tai sumažinti.

Naujienlaiškis

Užsisakykite naujienlaiškį ir gaukite geriausius pasiūlymus pirmi.

Verta paskaityti