Blog'as

Didžiausi kontaktinių lęšių priešai: akių dirgiklių top 5

Didžiausi kontaktinių lęšių priešai: akių dirgiklių top 5Jūsų akys turi nepakartojamą sistemą skirtą palaikyti akis sveikas, švarias ir apsaugotas. Deja, kartais netgi geriausios apsaugos sistemos gali būti pažeistos. Todėl kontaktinių lęšių naudotojams reikia žinoti didžiausius priešus - akių dirgiklius.

Akių dirgikliai pasireiškia skirtingais būdais, tačiau juos visus vienija tas pats pojūtis - jie visi sukelia nemalonų jausmą. Daugeliu atvejų, susidūrus su vienu iš dirgiklių, greičiausiai turėsite išsiimti savo lęšius, kol jūsų akių būklė nepagerės ir neliks jokių dirgiklio pėdsakų.

Saugokitės šių penkių didžiausių akių dirgiklių:

5. Dulkės/smėlis: mažos granulinės dalelės, kaip dulkės ir smėlis, gali patekti į akis ir sukelti didelį skausmą. Jei pakilo stiprus vėjas arba atsitiktinai, gulėdama paplūdimyje, patrynėte akis ir į jas pateko šiek tiek smėlio, geriausia būtų, nedelsiant akis praplauti vandeniu (ar druskos tirpalu), taip pabandyti pašalinti į akis patekusias daleles. Nesvarbu ką bedarytumėte, nepradėkite šiurkščiai trinti akių, jei jaučiate, kad į akis pateko purvo ar smėlio, taip galite subraižyti rageną.

4. Aromatiniai skysčiai: ar teko kada valgyti jalapeno pipirus ir paskui pasitrinti akis? O ar teko išsispaudus citrinos į savo gėrimą pasitrinti akis? Auč! Stiprių arba aštrių šaltinių skysčiai gali labai sudirginti jūsų akis. Kvepalai, eteriniai aliejai, taip pat paprikos ir citrusinių vaisių sultys, patekę į jūsų akių obuolius sukelia skausmą. Skysčius iš akių išplaukite vandeniu arba druskos tirpalu arba dažnai mirksėkite, kad susidarytų ašaros, natūraliai išplausiančios skysčius.

3. Dūmai: jei esate dūmų pilnoje patalpoje, geriausia būtų, jei tik turite galimybę, kuo greičiau iš jos išeiti. Jei esate lauke, dėvėkite akinius nuo saulės, jie gali apsaugoti, kad dūmų dalelės nepatektų ant jūsų lęšių. Jei cigarečių dūmai pateks į akis, turėsite dažnai išsiimti kontaktinius lęšius, kad juos išvalytumėte ir dezinfekuotumėte, taip užsitikrindami, kad dūmų dalelės nuplautos nuo lęšių.

2. Cheminės medžiagos/garai: ar kada naudojote stiprų valiklį savo vonios kambaryje, kuris patenka net į nosį? Chemikalų garai gali sukelti jūsų akims daug problemų. Jei dažnai dirbate tokių garų apsuptyje, turėtumėte dėvėti apsauginius akinius tam, kad apsaugotumėte akis ir lęšius. Jei namuose naudojate chemines valymo priemones, prisiminkite, kad, atliekant valymo darbus, reikėtų dėvėti apsauginius akinius.

1. Žiedadulkės: populiariausias alergenas iškart sukeliantis akių paraudimą ir niežulį. Galite sumažinti šio alergeno poveikį akims, dėvėdami akinius nuo saulės ir prieš miegą plaudami veidą ir plaukus (taip išvengsite žiedadulkių ant pagalvės). Tomis dienomis, kai ore tvyro daugybė žiedadulkių, turėtumėte nešioti akinius. Jei jūsų akys sudirgusios daugiau nei valandą ir dirginimas nepraeina, būtina kreiptis į gydytoją. Tokiu atveju jums kuo greičiau reikia apsilankyti pas okulistą, kad alergenas nesukeltų papildomų komplikacijų.

Naujienlaiškis

Užsisakykite naujienlaiškį ir gaukite geriausius pasiūlymus pirmi.

Verta paskaityti