Blog'as

Lęšiai ir vanduo. Netinkama kompanija.

Lęšiai ir vanduo. Netinkama kompanija.Niekas nesiginčys, kad vanduo yra labai plačiai naudojamas ir būtinas mums kasdien, tačiau jei kalbėsime apie lęšių priežiūrą, gydytojų nuomonė šiuo klausimu kategoriška - vanduo gali sukelti daug rimtų rūpesčių, jei prižiūrėsime kontaktinius lęšius nesilaikydami taisyklių. Taigi, išsiaiškinkime, kodėl optikos specialistai nerekomenduoja naudoti vandens kontaktinių lęšių priežiūrai ir laikymui.

Nenaudokite vandens kontaktinių lęšių priežiūrai

Vanduo savo sudėtimi iš esmės skiriasi nuo lęšių plovimui ir laikymui skirtų specialių skysčių, akių lašų ir žmogaus ašarų. Vandenyje yra daug pavojingų mikroorganizmų su kuriais pažintis gali baigtis labai liūdnai. Be to, vanduo nėra toks sūrus, kaip mūsų ašaros, tai reiškia, lęšiai sugeria vandenį, gali išbrinkti ir prarasti savo taisyklingą pradinę formą. Dėl iškreiptos formos kontaktiniai lęšiai gali spausti akies obuolį, varžyti judesius, dėl to akies paviršiuje gali atsirasti tik per mikroskopą matomi, tačiau labai pavojingi įtrūkimai. Didelė tikimybė, kad per šiuos įtrūkimus mikroorganizmai esantys vandenyje pateks į akis ir sukels infekciją. Dėl šios priežasties kontaktinius lęšius reikia būtinai išimti iš akių prieš einant maudytis vonioje ar net ir tada, kai netikėtai nusprendžiate greitai nusiprausti po dušu.

Plaukiojimas su lęšiais

Dėl anksčiau minėtų priežasčių rekomenduojama išimti lęšius iš akių prieš bet kokias vandens procedūras - einant maudytis, prieš plaukiojimo užsiėmimus ir kitas vandens, sporto pramogas. Nesvarbu ar maudysitės gėlo vandens telkiniuose, baseine ar jūroje, bet kokio vandens patekimas ant kontaktinių lęšių tai padidinta rizika akių infekcijoms atsirasti. Neretai gali sukelti net ir chroniškas pasekmes pvz. nuolatinis akių išsausėjimas.

Jei vis dėlto atsitiko taip kad atsidūrėte vandenyje su kontaktiniais lęšiais akyse, geriau, kad tai būtų vienkartiniai kontaktiniai lęšiai, kuriuos galima iškart išmesti ir pakeisti naujais. Jei nešiojate daugkartinius lęšius, tuomet nedelsiant lęšius gerai išskalaukite ir dezinfekuokite specialiame lęšių priežiūrai skirtame tirpale.

Akiniai plaukiojimui

Jei plaukiodami vandenyje norite matyti kas vyksta po vandeniu, įsigykite plaukiojimo akinius, nes tai tikrai puikus pirkinys dėl kurio nesigailėsite ateityje. Akiniai apsaugos akis nuo cheminių medžiagų ir pavojingų bakterijų esančių vandenyje, išvengsite akių sudirginimo ir išsausėjimo.

Prekybos centruose arba vaistinėse galite rasti plaukiojimui skirtų akinių su dioptrijomis, kurie pagerins regėjimą ir padės išvengti diskomforto dėl susiliejusio vaizdo po vandeniu. Tokie plaukiojimo akiniai yra gaminami net su ultra violetinių spindulių apsauga, todėl tinkami naudoti ir vasarą paplūdimyje.

Naujienlaiškis

Užsisakykite naujienlaiškį ir gaukite geriausius pasiūlymus pirmi.

Verta paskaityti