Blog'as

Kaip nesugadinti savo kontaktinių lęšių?

Kaip nesugadinti savo kontaktinių lęšių?Netyčia suplėšytas kontaktinis lęšis yra beveik neišvengiama (apmaudi) patirtis, su kuria, kažkuriuo metu, susiduria kiekvienas lęšių nešiotojas. Lęšių suplėšymas gali suerzinti ir sukelti finansinius nepatogumus, ypač tiems, kurie nešioja savaitinius arba mėnesinius lęšius, nes jiems teks nusipirkti naują lęšį. Dėl šių priežasčių, galime nuspręsti pakentėti ir nešioti įplyšusį lęšį, tačiau patariame taip niekuomet nedaryti, nes tai gali pažeisti jūsų akis.

Jeigu jūsų kontaktinis lęšis jau yra pažeistas kai atidarote pakuotę, geriausia yra tuojau pat jo atsikratyti, galite kreiptis į pardavėją, prašyti pakeisti netinkamą lęšį nauju.Tačiau, suplėšyti kontaktinį lęšį juos nešiojant, tai jau visai kita situacija, kartais galite net nesuprasti, kad pats jį sugadinote! Tačiau nebijokite, čia rasite kelis visai paprastus patarimus kaip nesuplėšyti ir nesugadinti savo kontaktinių lęšių.

Išlaikykite savo lęšius drėgnus

Didesnė tikimybė suplėšyti lęšius yra tada, kai jie yra išsausėję, todėl norint nesugadinti lęšių itin svarbu išlaikyti juos drėgnus. Jei nešiojate savaitinius arba mėnesinius lęšius, turite juos laikyti dėkle, visada kai jų nenešiojate. Nesuklysite pasirinkdami tvirtą ir spalvingą kontaktinių lęšių dėklą ir naudodami universalius valymo skysčius bei kontaktinių lęšių tirpalus, išskyrus peroksido tirpalus.

Daug laiko praleidžiant patalpoje su oro kondicionieriumi ar esant lauke vėjuotą dieną, rizikuojate, nes žema temperatūra ir vėjas gali išgarinti ašaras per greitai, todėl akys gali išsausėti. Panašus poveikis gali atsirasti jei praleidžiate daug laiko prie kompiuterio. Kadangi žiūrėdami į ekraną mirksite žymiai rečiau nei įprastai, lęšiai gali išsausėti. Geriausias būdas to išvengti, naudoti akių lašus, kuriuos galite lašintis būdami su lęšiais ir be jų. Taip pat, galite pramankštinti akis, keli paprasti pratimai gali padėti nuraminti pavargusias akis, sustiprinti jų raumenis, pagerinti cirkuliaciją ir atpalaiduoti įsitempusias akis.

Lęšių dėklą pripildykite iki kraštų

Pildydami savo lęšių dėklą negailėkite tirpalo, pripilkite jo iki kraštų, jūsų lęšiai turi tinkamai įmirkti. Jei nepripilsite pakankamai tirpalo, jie gali prilipti prie sausų kraštų todėl galite juo suplėšyti, kai bandysite juos ištraukti. Taip pat, visuomet kelis kartus patikrinkite ar tinkamai uždarėte dėklą, juk nenorite, kad tirpalas varvėtų jūsų krepšyje, ar į dėklą patektų vandens bei purvo. Pasistenkite dėklą keisti kas 3 mėnesius, tai gali padėti užkirsti kelią nepageidaujamų bakterijų ir nuosėdų kaupimuisi ant lęšių.

Taip pat svarbu išsirinkti tinkamą tirpalą, rekomenduojame naudoti “Queens Yalfresh” su hialuronu, nes jo švelni formulė puikiai tinka jautrioms akims ir puikiai pašalina visas bakterijas, susikaupusias nuosedas ir mikrobus. Galite įsigyti patogiai pritaikytą “Queens Yalfresh 100ml” kelioninį paketą ir jį išbandyti jei norite įsitikinti ar jis jums tinka, arba “Queens Yalfresh 380ml” pakuotę, jei norite būti užtikrinti, kad nepritrūksite tirpalo.

Pasirinkite vienadienius lęšius

Jei kaskart sugadinate lęšius ir tai jau tapo didele problema jūsų gyvenime, siūlome jums išeitį - pakeisti lęšius į vienadienius. Nešiodami vienadienius lęšius, galite nešioti naują porą kiekvieną dieną, todėl jums nebereikės jaudintis dėl pasikartojančios žalos, sutaupysite laiko ir pinigų, nes nebereikės sukti galvos dėl dėklų bei tirpalų. Siūlome “MyDay” vienadienius kontaktinius lęšius, kurie puikiai palaiko vandeningumą, yra patogūs ir higieniški. Sukurti iš minkšto silikono hidrogelio medžiagos ir didelio kiekio vandens, šie lęšiai puikiai sulaiko drėgmę taip palaikydami komfortišką ir sveiką regėjimą visą dieną. Prie apsaugos taip pat prisideda atsparumas UV spinduliams, apsaugantis jūsų akis nuo kenksmingų spindulių.

Prieš išsiimdami lęšius, naudokite akių lašus

Akių lašai gali labai pagelbėti išsiimant lęšius, kadangi kuo minkštesnis lęšis, tuo mažesnė tikimybė jį sugadinti. Smulkus įplišimas gali greitai tapti didesniu įplišimu, todėl geriau apsisaugoti nuo to palaikant akių drėgmę. Paprasčiausiai įsilašinkite akių lašų ir leiskite jiems pasklisti, palaukite maždaug 30 sekundžių prieš išsiimdami kontaktinius lęšius. Taip išlaikysite lęšius drėgnus ir galėsite lengvai išimti juos iš akių.

Būkite atsargūs su sulipusiais lęšiais

Kontaktinių lęšių nešiotojams puikiai pažįstamas vargas su sulipusiais lęšiais. Taip gali nutikti, išimant lęšius iš dėklo arba jei pametate juos kai bandote įsidėti. Jei jūsų lęšis susilenkė, geriausiai yra atsargiai įmerkti atgal į tirpalą ir lęšis turėtų pats “atlipti”. Patariame netrinti lęšio.

Būkite atsargūs jei turite ilgus nagus

Mėgstate turėti ilgus išpuoselėtus nagus? Nors tai stilinga, tačiau ilgi nagai gali šiek tiek viską apsunkinti, ypač jei kalbame apie lęšių įsidėjimą ir išėmimą. Tai nėra neįmanoma, tačiau labai svarbu pasirinkti tinkamą metodą jei norite nesuplėšyti lęšių ir nesužeisti akių.

Naujienlaiškis

Užsisakykite naujienlaiškį ir gaukite geriausius pasiūlymus pirmi.

Verta paskaityti