Blog'as

Raudonos akys?

Raudonos akys?Visi esame tai pajutę, kuomet akys netikėtai stipriai užraudonuoja ir atrodome tarsi eitume į perklausą, norėdami gauti vaidmenį seriale „Gyvi numirėliai“. Neišsigąskite, tai nėra nieko neįprasto, o dažniausiai, kai kurie dalykai gali atrodyti žymiai blogiau nei iš tiesų yra.

Priežastis, dėl kurios akys pasrūva krauju yra kraujagyslių patinimas jūsų akies baltojoje dalyje (odenoje). Taip gali nutikti be jokių priežasčių, arba dėl akių ligos, sužeidimo ar alergijos.

Jei akių paraudimas kartojasi gana dažnai, rekomenduojame apsilankyti pas okulistą nuodugniems medicininiams tyrimams, kadangi gali būti sunku nustatyti kokia rimta Jūsų akių būklė, kol nediagnozuota pagrindinė šią būklę sukėlusi priežastis.

Veiksniai

Nors pagrindinė priežastis yra kraujagyslių tinimas, gali būti ir daugybė papildomų veiksnių sukeliančių akių paraudimą. Mes sudarėme dažniausių veiksnių sąrašą, ir jei norite sužinoti apie juos daugiau ir kaip juos gydyti, sąrašą bei šią informaciją pateikiame toliau:

  • konjunktyvitas,
  • akių infekcija, pvz. blefaritas (vokų uždegimas),
  • neteisingas kontaktinių lęšių naudojimas,
  • akių balinimo lašai,
  • peršalimas ir gripas,
  • rūkymas, alkoholio ir narkotikų vartojimas,
  • nuovargis ir sausos akys.

Konjunktyvitas

Viena iš dažniausių akių paraudimo priežasčių – konjunktyvitas. Tai liga, kuomet akies junginė patinsta ir tampa sudirgusi. Junginė yra plona, permatoma membrana dengianti akies išorę ir voko vidų. Konjunktyvitas Jums gali pasireikšti dėl alerginės reakcijos, infekcijos arba dėl cheminių dirgiklių, tokių kaip chloras. Tai užkrečiama liga, todėl su niekuo nesidalinkite savo kosmetikos priemonėmis, veido rankšluosčiu ar pagalvėmis. Nustačius priežastį, Jūsų gydytojas greičiausiai paskirs antibiotinius akių lašus ar antihistamininius vaistus. Galite palaikyti tinkamą akių vokų higieną naudodami šiltus, švarius vatos tamponėlius, švelniai trinkite jais blakstienas, norėdami pašalinti bet kokias susikaupusias nuosėdas.

Akių infekcijos

Infekcijos gali sukelti akių kraujagyslių uždegimą. Pavyzdžiui, blefaritas pasireiškia tada, kai vokų kraštai tampa sudirgę ir skausmingi. Tai gali sukelti akių paraudimą, jautrumą šviesai, bei blakstienų kritimą. Jei jaučiate, kad Jums pasireiškė blefaritas, būtinai laikykitės tinkamos higienos.

Neteisingas kontaktinių lęšių naudojimas

Jei nešiojate kontaktinius lęšius, Jums gali pasireikšti akių paraudimas, kuris atsiranda dėl netinkamo lęšių naudojimo.

Prieš įsidedant kontaktinius lęšius, turėtumėte kruopščiai nusiplauti ir nusidžiovinti rankas. Jei nešiojate dieninius lęšius, būtinai išmeskite juos pasibaigus kiekvienai dienai ir daugiau jų nesidėkite. Jei nešiojate mėnesinius lęšius, laikykitės teisingo lęšių valymo ir laikymo rėžimo.

Kiekvieno gamintojo kontaktinių lęšių storis yra skirtingas. Kuo plonesnis lęšis, tuo daugiau deguonies pasiekia Jūsų akį. Deguonies patekimo apribojimas, gali sukelti akių paraudimą. Jei manote, kad kontaktiniai lęšiai gali kelti šią problemą, pasikonsultuokite su gydytoju ar tikrai nešiojate Jums labiausiai tinkančius produktus.

Akių balinimo lašai

Akių balinimo lašai iš už prekystalio, dažniausiai vartojami norint sumažinti raudonų akių simptomus ir priversti akis žibėti. Tačiau, per didelis šių lašų vartojimas, gali sukelti akių pasipriešinimą, kuris sumažina produkto efektyvumą. Kai tik produktas nustoja veikti, akių paraudimas gali būti dar didesnis. Tai vadinama reaktyvine hiperemija, kuri atsiranda todėl, kad akių balinimo lašai apriboja kraujo tekėjimą į akis.

Peršalimas ir gripas

Į sveikatą. Ir dar kartelį! Jei sergate gripu ar peršalimu, tai greičiausiai taip pat atsiras ir akių paraudimas – ypač jei nuolatos kosėjate ar čiaudite. Vaistai gali palengvinti simptomus, ir paraudimas turėtų pranykti, kai tik pradėsite sveikti.

Rūkymas, alkoholis ir narkotikai

Be to, kad tai kenksminga Jūsų sveikatai, rūkymas taip pat gali įvairiais būdais pažeisti Jūsų akis. Tabako dūmai yra nuodingi akims, jie sukelia paraudimą ir sudirgimą.

Alkoholio vartojimas sukelia raudonųjų kraujo kūnelių sulipimą ir po kelių gėrimų vietos bare, gali tekti svyruoti namo krauju pasruvusiomis akimis ir paraudusiu veidu.

Marihuanos rūkymas sukelia akies kraujagyslių išsiplėtimą, kuris sukelia akių paraudimą, galintį išsilaikyti valandų valandas, todėl geriausia būtų laikytis nuo to atokiau.

Nuovargis ir akių išsausėjimas

Akys taip pat gali parausti jei kenčiate nuo sausų akių sindromo arba pastaruoju metu nepakankamai miegate. Jūsų akių vokai išseks, kadangi bandys kuo dažniau mirksėti, norėdami labiau sudrėkinti akis. Dauguma akių lašų gali veikti kaip dirbtinės ašaros, kurios padeda sudrėkinti Jūsų akis. Jei pastaruoju metu be perstojo žiūrite „Netflix“ ir einate miegoti itin vėlai, rekomenduojame geriau išsimiegoti.

Prižiūrėkite savo akis!

Krauju pasruvusios akys gali būti skausmingos, galite pajusti akių jautrumą, tinimą ar pablogėjusį regėjimą. Jei tai yra simptomai, kuriuos jaučiate – nedelsdami kreipkitės į savo okulistą. Jei paraudimo priežastis yra akių sužalojimas, turėtumėte apsilankyti pas savo gydytoją ir pasitikrinti ar nebuvo pažeistos akys. Dažniausiai akių paraudimas pasitraukia pats, bet gyvenimo būdo pokyčiai gali sumažinti simptomus, todėl, pavyzdžiui, galite pasistengti daugiau miegoti, sveikiau maitintis ir palaikyti tinkamą higieną.

Naujienlaiškis

Užsisakykite naujienlaiškį ir gaukite geriausius pasiūlymus pirmi.

Verta paskaityti