Blog'as

Ar galiu padovanoti lęšius savo 15os metų dukrai?

Ar galiu padovanoti lęšius savo 15os metų dukrai?Šiais metais mano brangiajai dukrai sukanka penkiolika. Kalėdoms ji nori gauti kontaktinius lęšius, bet aš nesu tikra ar jau laikas. Ji dėvi akinius nuo septynerių metų, o dabar jau yra pasirengusi laisvei, kurią suteikia kontaktiniai lęšiai. Bet man neramu, ar penkiolikos metų ji jau pasirengusi tinkamai jais pasirūpinti. Kaip manote jūs?

Kontaktiniai lęšiai yra puikus daugelio paauglių ir netgi dar paauglystės nesulaukusių pasirinkimas. Jų priežiūra dar niekada nebuvo lengvesnė. Jei dukra jums įrodė, kad gali atlikti tam tikras paprastas pareigas, tokias kaip: susitvarkyti savo kambarį, reguliariai atlikti namų ruošos darbus ar net nuosekliai atlikti savo namų darbus, tada greičiausiai, ji galės kasdien tinkamai prižiūrėti savo kontaktinius lęšius.

Be to nepamirškite, kad prieš jai pradedant nešioti lęšius, okulistas ir, greičiausiai, jo asistentas parodys jai, kaip tinkamai juos prižiūrėti. Jai bus išsamiai paaiškinta, kaip rūpintis lęšiais ir kodėl tai taip svarbu. Tai padės jai suprasti kontaktinių lęšių priežiūros svarbą, prisiimant už juos atsakomybę.

Yra du pagrindiniai dalykai, kuriuos, manau, turėtumėte aptarti su savo dukra prieš perkant lęšius. Pirma - įsitikinkite, kad ji supranta, jog įsipareigos pati rūpintis savo lęšiais. Paaiškinkite jai, kad priklausomai nuo lęšių, kuriuos ji gaus, tipo, jai gali tekti valyti ir sterilizuoti savo lęšius kasdien. Be to, ji turės pažadėti jums, nedelsiant pasakyti jei pastebės kokius nors įbrėžimus ar dažnai ašarojančias akis, kad lęšius būtų galima pakeisti.

Antra, įsitikinkite, kad dukra supranta, jog kontaktiniai lęšiai nėra kosmetinis gaminys. Paaiškinkite jai, kad jos kontaktiniai lęšiai tinka tik jai, jais negalima dalintis su draugais. Įsitikinkite, kad ji taip pat supranta, kad draugai, kurie dalinasi kontaktiniais lęšiais (dažniausiai spalvotais kontaktiniais lęšiais), elgiasi neteisingai ir itin pavojingai, dėl to jiems gali pasireikšti ilgalaikiai regėjimo sutrikimai.

Okulistai galės pakonsultuoti tiek jus, tiek jūsų dukterį, kokios rūšies lęšiai jai tiks geriausiai, atsižvelgiant į jos akinių receptą ir gyvenimo ritmą. Gydytojas gali rekomenduoti savaitinius lęšius arba jis gali pasiūlyti įsigyti vienadienius lęšius, kuriems nereikia kasdienės priežiūros, juos galima tiesiog išmesti, prieš einant miegoti. Greičiausiai jūsų paauglei dukrai bus pritaikyti jai tinkamiausi lęšiai.

Naujienlaiškis

Užsisakykite naujienlaiškį ir gaukite geriausius pasiūlymus pirmi.

Verta paskaityti