Ar kada nors norėjai paryškinti ar pakeisti savo akių spalvą? Su spalvotais kontaktiniais lęšiais tai labai paprasta. Net, jeigu tu matai gerai, gali nešioti “plano” - arba kitaip - “be dioptrijų” spalvotus kontaktinius lęšius. Pabandysime apžvelgti pagrindinius spalvotų kontaktinių lęšių tipus.
Spalvotų kontaktinių lęšių tipai:
Iš viso egzistuoja trys spalvotų kontaktinių lęšių rūšys. Viskas priklauso nuo to, ko jūs norite. Su lengvu atspalviu. Šie kontaktiniai lęšiai įprastai būna šviesiai mėlynos ar žalios spalvos. Dėl lengvo atspalvio lęšius yra lengviau pastebėti, kuomet juos dedate arba išsiimate. Tokius lęšius taip pat lengviau rasti pamestus. Šių lęšių atspalvis yra labai šviesus, tad jūsų akių spalva tik truputėli paryškinama. Paryškinantys akių spalvą. Šie lęšiai yra permatomi, tačiau šiek tiek tamsesni negu prieš tai minėtieji. Jie labiau paryškina akių spalvą. Pasirinkimas yra tobulas tiems, kurių akių spalva yra per šviesi. Keičiantys akių spalvą. Šie lęšiai yra gilesni, su nepermatomais atspalviais, kurie gali visiškai pakeisti akių spalvą. Įprastai šie atspalviai susideda iš vienodų spalvų raštų. Jeigu jūsų akys tamsios ir norite pakeisti jųspalvą, šis pasirinkimas yra kaip tik jums. Spalvoti kontaktiniai lęšiai būna įvairiausių spalvų – šviesiai rudi, žali, mėlyni, pilki, violetiniai.
Daugelis spalvotų kontaktinių lęšių galimi „plano“ formatu - t.y be dioptrijų. Spalvotų kontaktinių lęšių gamintojai stengiasi kuo labiau atkurti natūralią rainelės išvaizdą. Kadangi pati rainelė yra sudaryta iš spalvingų formų ir linijų, kai kurie spalvoti kontaktiniai lęšiai turi daugybę mažų nuspalvintų taškelių. Dėl šių taškelių lęšiai atrodo kur kas natūraliau.
Spalvoti kontaktiniai lęšiai prieš įprastus kontaktinius lęšius
Norintys įsigyti spalvotus kontaktinius lęšius turėtų žinoti, kad šie turi tam tikrų trūkumų. Nepaisant to, kad egzistuoja įvairiausi dydžiai , tinkantys beveik visiems, pasitaiko atvejų kuomet spalvotoji lęšio dalis nuslysta ant vyzdžio. Ypatingai tada, kai žmogus mirksi. Vyzdys taip pat nuolat keičia dydį tam, kad prisitaikytų prie šviesos. Tad nenustebkite, jeigu pats vyzdys tampa didesnis už permatomą lęšio centrą. Kuomet taip nutinka, pradedama matyti lęšio kraštelį. Dėl spalvotų kontaktinių lęšių rekomenduojame pasikonsultuoti su savo akių gydytoju. Spalvoti kontaktiniai lęšiai turi būti švarūs ir reikalauja priežiūros, lygiai kaip ir įprasti kontaktiniai lęšiai. Taip pat nederėtų dalintis šiais lęšiais su kitais žmonėmis. Atsiranda didelė tikimybė kuo nors užsikrėsti. Spalvotus lęšius reikia tinkamai valyti naudojant specialiai tam skirtus produktus. Kaip ir įprasti kontaktiniai lęšiai, spalvoti lęšiai reikalauja akių daktaro recepto išrašymo, nepaisant to, kad jie būtų ir „plano“ lęšiai.
Spalvos pasirinkimas
Perkant spalvotus lęšius pirmą kartą, spalvos pasirinkimas yra vienas iš sudėtingiausių dalykų. Pirmiausia pagalvokite apie ryškumą, ir ar norite kažko visiškai neįprasto. Taip pat atkreipkite dėmesį į savo odos atspalvį bei naudojamą makiažą. Jeigu norite atrodyti natūraliau, geriausia rinktis tokią spalvą, kuri artima jūsų akių spalvai. Kita vertus, norint visiškai išsiskirti ir pasirodyti prieš kitus - galite rinktis ir ryškesnes spalvas.