Blog'as

Penki patarimai padėsiantys išvengti akių alergijos

Penki patarimai padėsiantys išvengti akių alergijosNeužilgo prasidės tikrasis pavasaris! Gražus oras ir šiltas vėjelis deja ne visiems vienodai teikia džiaugsmą. Ne retam žmogui tai reiškia, kad prasidės varginančios dienos, kai dėl ore tvyrančių alergenų ims mausti ar niežtėti akis. Nenusiminkite, turime jums praktiškų patarimų, kurie padės išvengti šių nemalonių pojūčių.

1. Venkite alergijos šaltinių. Oras yra užterštas - žolė, gyvūnų plaukai ir įvairios kilmės dulkės, žiedadulkės yra didžiausi dirgikliai, kurie ir sukelia jums nemalonius pojūčius. Nors tai ir atrodo savaime suprantama, kad reikia vengti alergijos šaltinių, tačiau ne visi vertina tai rimtai. Viskas ką jums reikia padaryti, tai tiesiog pabėgti nuo alergenų, pabūti tokioje aplinkoje kur jų yra mažesnė koncentracija ir jūs po keletos dienų jau pastebėsite, kad jaučiatės geriau.

2. Batus laikykite nuošalyje. Žiedadulkės ir kitus alergenus parsinešame namo prikibusius ant batų tad jei ir namie vaikščiojate su batais labai didelė tikimybė, kad alergenai pasklinda po visus kambarius. Batus reikia laikyti jiems skirtoje uždaroje vietoje – batų dėžėje, ar bent jau kuo arčiau prie įėjimo durų.

3. Dažnai plaukite rankas ir veidą. Jei tik jaučiate, kad akys paraudo ar sudirgo, nuprauskite veidą po tekančio vandens srove. Vanduo nuplaus visas žiedadulkes nuo odos, tačiau prieš tai būtinai muilu nusiplaukite rankas, kad į akis nepatektų alergenai.

4. Pakeiskite kontaktinius lęšius. Jei nešiojate kontaktinius lęšius, vietoje ilgo naudojimo lęšių naudokite vienadienius kontaktinius lęšius, kuriuos reikia keisti kiekvieną dieną. Ilgą laiką naudojant tuos pačius lęšius padidėja tikimybė, kad prie jų gali prikibti alergenai, kuriuos sunku nuplauti su lęšių tirpalų. Ant lęšių prikibusios dulkės ir toliau dirgina akis.

5. Visuomet nešiokitės su savimi/turėkite po ranka akių lašus. Drėkinti akis rekomenduojama ypač pirmomis pavasario savaitėmis, kai oras po žiemos tampa šiltas, sausas ir užterštas dulkėmis. Turėkite kuo sudrėkinti akis ir jausitės gerai visą dieną. Pamirškite išsausėjusias ir paraudusias akis – naudokite priemones padedančias sumažinti akių alergiją.

Naujienlaiškis

Užsisakykite naujienlaiškį ir gaukite geriausius pasiūlymus pirmi.

Verta paskaityti