Blog'as

Miego įtaka regėjimui

Miego įtaka regėjimuiRudenį, kai dienos darosi vis trumpesnės, lauke dažnai lyja ir būna šalta, atsukame laikrodžio rodykles vieną valandą atgal. Tai kiekvieną kartą reiškia tą patį – galėsime pamiegoti valandą ilgiau (valio!)

Papildoma valanda lovoje tai tikra dovana, juk ne kiekvieną savaitgalį sau leidžiame ilgiau pamiegoti, nors turėtume tai daryti. Visų pirma, tai reikėtų miegoti ilgiau, nes tai naudinga akims. Sveikos akys ir kokybiškas ilgas miegas yra glaudžiai tarpusavyje susiję, kuo ilgesnis ir gilesnis miegas tuo mūsų akys bus sveikesnės ir jausimės geriau bendrąja prasme.

Ar miegas turi įtakos geram regėjimui? Ar miegas pagerina regėjimą? Kodėl miegas toks svarbus akių sveikatai? Kaip išsimiegoti gerai?

Ekspertai pataria kasdien miegoti mažiausiai 7 valandas, tai būtina tam kad jaustumės ir fiziškai ir protiškai pailsėję, tačiau tyrimai rodo kad 30-40% suaugusių miega tik po 6 valandas per parą ir dar trumpiau. Tikriausiai esate girdėję, kad dėl miego trūkumo po akimis atsiranda tamsūs ratilai. Taigi, pagalvokite apie savo įpročius, suskaičiuokite kiek laiko skiriate darbui, ar skiriate pakankamai laiko poilsiui. Ar žinote kiek iš tikro miegas įtakoja akių sveikatą ir fizinę bei psichologinę savijautą?

Akims reikia mažiausiai 5 valandų miego per parą tam kad jos atsistatytų ir būtų pailsėjusios kitos dienos darbui. Tai reiškia, jog miegodami po 6 valandas per dieną balansuojame ant minimumo. Nesuteikdami joms pakankamai poilsio jas tik dar labiau aliname ir ateityje galime susidurti su rimtomis pasekmėmis.

Kodėl miegas toks svarbus geram regėjimui?

Varginanti šiuolaikinė aplinka, kurioje nei dienos negalime praleisti be išmaniųjų įrenginių sukelia didžiulę įtampą akims. Kiekviena dieną tenka įtemptai žiūrėti, koncentruoti dėmesį į smulkias raides, skaičius, detales ir kitokius objektus. Nesvarbu ar tai būtų kompiuteris, knygų skaitymas, naršymas telefone ar automobilio vairavimas – visos mūsų veiklos sukelia didžiulį krūvį akims. Netgi aplinka kurioje praleidžiate didžiąją dienos dalį gali turėti neigiamos įtakos jūsų akių būklei, pvz. oro kondicionieriai sausina orą, tuo pačiu akis ir tai sukelia labai nemalonius pojūčius. Supraskime, dienos metu akys patirią išties daug streso ir nuolat įtemptai dirba todėl naktimis turime leisti joms pailsėti.

Kokią įtaką miegas turi akių būklei?

Miego metu akims nereikia koncentruoti dėmesio, būti įsitempusioms, organizmas pasipildo skysčiais, ašarų atsargomis kurios padės akims išlikti drėgnoms kitos dienos metu. Tai reiškia kad jei jūs naktimis miegosite bent po 7 valandas, didesnė tikimybė kad išvengsite akių išsausėjimo. Gerai pailsėjusios akys yra atsparesnėms akių ligoms, mažesnė tikimybė kad ant akies obuolio išryškės kraujosruvos, raudoni kapiliarai ir sukels diskomfortą.

Greitų judesių (“Rapid eye movement”) miego fazė dažnai yra klaidingai suprantama. Daugelis mano, kad jis vargina akis, tačiau iš tikro yra labai svarbi visame akių funkcijos atsistatymo procese. Šie staigūs akių judesiai atpalaiduoja akies raumenis ir sugrąžiną akis vėl į darbinę būseną. Judesiai sumažina spazmų tikimybę, nors jie patys ir nėra kenksmingi akių sveikatai, tačiau sukelia nemalonius pojūčius, dirgina akis, ypač jei tai pasikartoja dažnai.

Ką daryti, kad gerai išsimiegotume?

Visuomet prisiminkite kaip yra svarbu skirti pakankamai laiko poilsiui ir kad miegas turi didelę įtaką žmogaus regėjimui. Štai dar keletas patarimų kurie padės gerai išsimiegoti:

Suplanuokite kitos dienos darbus iš anksto. Užsidarykite, tam kad atsigulus į lova apie tai nebereikėtų galvoti.

Nors trumpam palikite ramybėje kompiuterį, išmanųjį telefoną ar knygą. Sakoma kad skaitymas ir padeda pailsėti, tačiau akims kaip bebūtų tai yra krūvis, nes tuo metu jos būna įsitempusios sutelkiant koncentraciją į žodžius.

Prieš miegą pagulėkite karštoje vonioje, tai yra puiki vandens procedūra kuri padės kūnui atsipalaiduoti.

Joga, įvairūs mankštos pratimai irgi padeda, tačiau turėtų būti ne per daug intensyvūs.

Venkite ryškios šviesos, ypač tos kurią skleidžia kompiuteriai ir telefonai.

Jei jaučiate kad dienos metu jūsų akys sausos ar suerzintos įsilašinkite kelis akių lašus tam, kad akimirksniu pašalintumėte šiuos nemalonius simptomus. Skirkite miegui daugiau laiko, tai naudinga ne tik visam kūnui, bet ir akims, planuokite savo laiką taip, kad kiekvieną naktį galėtumėte pamiegoti ilgiau nei rekomenduoja specialistai.

Naujienlaiškis

Užsisakykite naujienlaiškį ir gaukite geriausius pasiūlymus pirmi.

Verta paskaityti