Blog'as

Sultys – natūralus būdas palaikyti gerą regėjimą

Sultys – natūralus būdas palaikyti gerą regėjimąGyvendami socialinių tinklų ir išmaniųjų įrenginių laikmetyje norime to ar ne, esame priversti praleisti prie kompiuterių ekranų didžiąja dienos dalį. Šis naujas laikotarpis tarsi naujas lapas žmonijos vystymosi raidos istorijos knygoje. Daugybė aplinkos veiksnių įtakoja mūsų akių sveikatą, be to, mes patys joms suteikiame nemažą krūvį apie kurio apimtis ir žalą net nesusimąstome.

Sausos, sudirgusios akys, akių skausmas, sunkumai žiūrint į smulkius objektus, susiliejęs vaizdas – visos šios regėjimo problemos pastaraisiais dešimtmečiais padažnėjo ypač ženkliai.

Reguliarios pertraukėlės dirbant kompiuteriu, trumpesnis laikas prie ekrano yra labai svarbu siekiant sumažinti akių nuovargį, tačiau ne mažiau svarbi ir žmogaus mityba. Daržovių, vaisių sulčių vartojimas gali padėti sustiprinti jūsų regos funkciją.

Ar norėtumėte natūraliu būdu t.y. reguliariai geriant sultis palaikyti gerą regėjimą? Šiame straipsnyje patarsime kokie vaisiai ir daržovės tam labiausiai tinka.

Ksantofilo svarba

Švežiai išspaustos vaisių ir daržovių sultys aprūpina akis vitaminais, mineralais ir antioksidantais. Provitamino A karotenoidai alfa ir beta karotenas yra labai svarbūs elementai akių sveikatai, taip kaip ir oksidantas vitaminas C ir mineralai, kaip cinkas ir kiti. Dažnai mūsų mityboje šių elementų trūksta, ypatingai ksantofilo, todėl turėtume kur kas dažniau valgyti vaisius, daržoves ir kitą augalinės kilmės maistą, duoti tai ko akims trūksta tam, kad išvengtume rimtesnių regėjimo problemų ateityje.

Ksanofilai yra karotenoidų grupės antioksidantai, randami geltonos, oranžinės ir raudonos spalvos vaisiuose, daržovėse, lapiniuose žalumynuose, salotose - kurių sudėtyje dominuoja žalieji chlorofilai. Liuteinas ir zeksantinas yra ne tik žinomiausi, bet ir svarbiausi elementai mūsų akims.

Zeksantinas ir liuteinas kaupiasi akies obuolyje, nuo kurio priklauso kaip aiškiai matome raides ir kitas mažas detales popieriuje ar kompiuterio ekrane. Šios medžiagos suteikia akies obuoliui tik jam būdingą geltoną atspalvį, be jų nebūtume apsaugoti nuo UV spindulių ir ryškios mėlynos spalvos. Mėlyna yra sunkiausiai regėjimo mechanizmo valdoma spalva jei lygintume su kitomis spalvomis. Didelis ir dažnas šios spalvos srautas siejamas su tokiomis rimtomis akių ligomis kaip katarakta ir akies obuolio degeneracija.

Mokslininkai rekomenduoja mitybą, kurioje gausu liuteino ir zeksantino, nes tai sumažina akies obuolio degeneracijos tikimybę. JAV ši liga yra dažniausia priežastis dėl kurios prarandamas regėjimas senatvėje, manoma kad iki 2020 metų tokių žmonių šalyje bus beveik 3 milijonai. Šių antioksidantų teikiamą naudą turėtumėte vertinti kur kas rimčiau, ypač artėjant senatvei.

Tie žmonės, kurie susidūrė su akių degeneracijos liga, ksanofilo turėtų su maistu ar papildais gauti daugiau, nes tai padeda kovoti su šios ligos daroma žala. Tyrimas atskleidė, kad pacientams papildomai vartojusiems liuteiną pagerėjo regėjimas ir padidėjo akies pigmento tankis. Mokslininkai teigia, kad liuteinas yra labai svarbi biologiškai aktyvi medžiaga nulemianti bendrą akių sveikatos būklę ir sumažinanti akių obuolio degeneracijos riziką.

Kito panašaus tyrimo metu buvo nustatyta, kad žmonės dirbantys prie kompiuterio visą dieną ir vartojantys papildus su liuteinu pagerino akių jautrumą kontrastui ir sustiprino regėjimo funkciją bendrai. Manoma, kad liuteinas ir zeksantinas padeda išvengti kataraktos ir glaukomos.

Kaip padidinti liuteino kiekį organizme? Ką valgyti ar gerti kad gautume daugiau zeksantino, kurio trūksta dar labiau? Jei pastebėjote, kad silpsta jūsų regėjimas, skauda akis, sunku sukoncentruoti dėmėsį ekrane, jums gali padėti natūralūs liuteino ir zeksanino maisto papildai pagaminti iš serenčio.

Mitybos specialistai perspėja, kad tik tam tikri vaisiai ir daržovės savo sudėtyje turi liuteino ir zeksantino tad tik jų sultis reikėtų gerti jei norite sustiprinti regėjimą. Štai penki patys vertingiausi: lapinis kopūstas, oranžinės saldžiosios paprikos, salierai, burokėliai su lapais, kivis.

Naujienlaiškis

Užsisakykite naujienlaiškį ir gaukite geriausius pasiūlymus pirmi.

Verta paskaityti