Blog'as

Į paplūdimį su kontaktiniais lęšiais

Į paplūdimį su kontaktiniais lęšiaisNuo vandens telkinio priklauso jūsų kontaktiniams lęšiams kylantys pavojai. Baseine jūsų akis gali išdžiovinti chloras, o tokiuose telkiniuose kaip ežerai, upės ir jūra ženkliai padidėja infekcijų rizika.

Dėl daugybės organizmų gyvenančių natūraliuose vandens telkiniuose, jūsų kontaktiniai lęšiai gali būti veikiami daugelio iš jų, kai kurie iš jų netgi gali išlikti ant jūsų lęšių dar ilgai po to, kai išeisite iš paplūdimio. Jei vis dėl to galite išvengti ir nenešioti kontaktinių lęšių kol esate vandenyje, tuomet patartina juos išsiimti prieš lipant į vandenį. Tačiau jei vis tik ruošiatės maudytis su kontaktiniais lęšiais, būkite pasiruošę iškart po maudynių juos išmesti.

Kontaktiniai lęšiai po vandeniu

Niekada neatsimerkite kol esate po vandeniu. Vandenyno vanduo yra žymiai druskingesnis nei „normalus“ vanduo, todėl jūsų lęšiai gali tiesiogine prasme tiesiog išplaukti iš jūsų akių. Be to, pagalvokite apie visus dalykus, kurių gausu vandenyne: nuo jame gyvenančių tūkstančių gyvūnų iki žmonių padarytos žalos, vandenyno vanduo kasdien yra pažeidžiamas milijono skirtingų elementų. Akių ir kontaktinių lęšių atvėrimas užterštame vandenyje gali baigtis akių infekcija, todėl atmerkti akis po vandeniu nėra gera mintis. Jei norite atsimerkti po vandeniu darykite tai tik su plaukimo akiniais arba kitokiais specialiai pritaikytais nardymo reikmenimis.

Atsarginiai akiniai kelionei

Pasiimkite papildomą lęšių porą, lęšių tirpalą ir mėgstamiausius akinius. Kai išlipsite iš vandens išmeskite kontaktinius lęšius, su kuriais buvote vandenyje ir šiek tiek pailsinkite akis. Ant jūsų kontaktinių lęšių galėjo patekti įvairių mikroorganizmų net jei ir nebuvote atsimerkę po vandeniu, jų galėjo patekti nuo jūsų veido arba rankų. Todėl geriausia išmesti šiuos kontaktinius lęšius, pailsinti akis ir kai būsite pasiruošę įsidėti naujus lęšius. Šiuo atveju idealiausiai tinka vienadieniai kontaktiniai lęšiai.

Pasitarkite su savo okulistu

Neprasta mintis būtų pasikonsultuoti su savo okulistu šią vasarą prieš vykstant atostogauti prie jūros. Jei po maudynių pajusite ilgalaikį dirginimą, skausmą, per didelį akių jautrumą arba stiprų akių paraudimą nedelsdami kreipkitės į gydytoją

Naujienlaiškis

Užsisakykite naujienlaiškį ir gaukite geriausius pasiūlymus pirmi.

Verta paskaityti