Blog'as

Kontaktinių lęšių priežiūra keliaujant

Kontaktinių lęšių priežiūra keliaujantJeigu nešiojate kontaktinius lęšius, ko gero jau žinote apie jų suteikiamus patogumus. Ypatingai tuomet, kai keliaujate. Artėjant išvykai pasiruošti reikėtų iš anksto, todėl mes parengėme trumpą straipsnį su patarimais, kurių rekomenduojame laikytis.

Pasirūpinkite būtiniausiais dalykais

Visai nesvarbu, ar keliaujate automobiliu, traukiniu, ar lėktuvu. Būtina įsidėti būtiniausius priežiūros reikmenis. Pirmiausia pasitikrinkite, ar turite kontaktinių lęšių pakankamai, jog užtektų visai kelionei. Atsargumo dėlei galite įsidėti papildomą porą ar dvi, jeigu netyčia pamestumėte ar sugadintumėte jau naudojamus lęšius. Taip pat nepamirškite ir pačių dėkliukų lęšiams bei tirpalui. Jeigu skrisite lėktuvu, svarbu atsižvelgti į bagažo taisykles. Jeigu tirpalą laikysite su savimi rankiniame bagaže, tirpalo kiekis neturėtų viršyti 100 mililitrų. Taip pat nepamirškite akinių jeigu nuspręsite jais pakeisti lęšius. Įsidėkite dėkliuką kietu paviršiumi, bei akinius nuo saulės.

Prisitaikykite prie aplinkos

Labai realu, jog keliaujant keisis jūsų aplinka. Turėdami tai omenyje galėsite lengviau rūpintis savo akimis, kadangi daug kas priklauso nuo jus supančių veiksnių. Pavyzdžiui, lėktuve esanti kabina yra veikiama slėgio ir tai akims daro neigiamą poveikį, ypač jeigu esate įsidėję kontaktinius lęšius. Drėgmės trūkumas ore sausina akis, tad nenustebkite jeigu jos pradės niežtėti ar tinti. Geriant vandenį ar naudojant akių lašus problemos išvengti pavyks, bet būtų kur kas paprasčiau užsidėti akinius. Tai, taip pat leis skrydžio metu miegoti nesukant galvos dėl lęšių išsiėmimo.

Likite prie įprasto valymo rėžimo

Nepaisant to, kad keliaujate, reikia likti prie sau įprastos valymo rutinos. Net jei jus nuvargino skrydis ar trūksta laiko, rūpinimasis kontaktiniais lęšiais reikalauja atsakomybės. Valymui skirkite pakankamai laiko prieš ir po naudojimo, o išimtus lęšius į dėkliuką įdėkite tinkamai. Taip pat svarbu prisiminti, jog reikia kruopščiai nusiplauti rankas. Net mažiausia klaida gali padidinti akių infekcijos tikimybę.

Išbandykite dieninius lęšius

Kol atostogaujate, patogiau gali būti naudoti vienadieninius lęšius. Vietoje to, kad rūpintis savo mėnesiniais ar savaitiniais lęšiais, kol esate išvykę, dienos pabaigoje tiesiog galėsite juos išmesti. Tai taip pat suteiks jums galimybę nešioti akinius, jei bet kuriuo kelionės metu nuspręsite, kad su lęšiais jaučiatės nepatogiai.

Visada šalia laikykite akių lašus

Akių lašai puikus būdas sudrėkinti akis ir palaikyti jų sveiką būklę kelionės metu. Gali paaiškėti, kad šiltesnėse, sausesnėse šalyse keli lašeliai padidins jūsų komfortą nešiojant lęšius, ir jums neteks sustoti jų išsiimti. Lėktuvų kabinose esantis suslėgtas oras taip pat gali išsausinti jūsų lęšius, todėl puiki mintis šalia savęs turėti mažą patogų buteliuką akių lašų.

Jūsų akių sveikata yra vienas iš svarbiausių dalykų, tad kelionių metu naudojant kontaktinius lęšius privalu tinkamai jais pasirūpinti.

Naujienlaiškis

Užsisakykite naujienlaiškį ir gaukite geriausius pasiūlymus pirmi.

Verta paskaityti