Blog'as

6 ženklai, kad jūsų vaikui laikas apsilankyti pas okulistą

6 ženklai, kad jūsų vaikui laikas apsilankyti pas okulistąVaikai ne visada sugeba atpažinti ir jums pasakyti, jog turi sveikatos problemų, nes kartais to nesupranta net patys. Labai svarbu, kad bent kartą per metus nuvestumėte vaiką pas okulistą, kadangi kol vaikai vis dar auga, jų akių būklė gali greitai kisti. Skubėdami į žaislų parduotuvę, kaip tik galite „nušauti du zuikius“, tuo pačiu nuvesdami vaiką pasitikrinti akių (o galbūt kartu pasitikrinsite ir patys). Nepamirškite, kad gavę receptą iš okulisto, galite laisvai pirkti kontaktinius lęšius ten, kur patys norite, kur jums palankiausia kaina ir kokybė.
Jei nesate tikri ar jau galite pirkti savo vaikui kontaktinius lęšius, pasikonsultuokite su okulistu arba paieškokite informacijos internete, apie tai nuo kelių metų geriausia pradėti nešioti kontaktinius lęšius. Tuo tarpu, stebėkite savo vaiką – yra tam tikri ženklai ir simptomai, kurie gali parodyti ar jūsų vaikui reikalinga akių sveikatos patikra. Toliau pateikiame 6 simptomus, į kuriuos reikėtų atkreipti dėmesį norint sužinoti ar jūsų vaikui reikalingas vizitas pas okulistą.

Sunku sportuoti

Rankų ir akių koordinavimas ir nuotolio vertinimas yra du esminiai įgūdžiai, reikalingi užsiimant sportu. Jei pastebite, kad jūsų vaikas pastoviai nepagauna perdavimų, atsitrenkia į žmones ar kliūtis ir visur kliūna, taip gali būti dėl ryškumo ar atstumo suvokimo trūkumo.

Sunku skaityti lape parašytus žodžius

Vaikams augant ir gerėjant jų skaitymo įgūdžiams, raštas jų sąsiuviniuose mažėja, o kalba sudėtingėja dėl to jų akys gauna vis daugiau krūvio. Galite pastebėti, kad skaitydamas jūsų vaikas praleidžia eilutes arba kelis kartus skaito tą pačią eilutę, maišo žodžius arba skaito netolygiu tempu. Jie gali greitai prarasti susidomėjimą skaitomu kūriniu arba iš viso vengti skaitymo. Taip pat, po skaitymo jie gali skųstis, kad jų akys pavargo arba jas skauda.

Nuolatiniai galvos skausmai

Blogas regėjimas verčia akis dirbti dar sunkiau norint geriau matyti, taip akims sukeliama įtampa. Dėl to dažnai gali pasireikšti galvos skausmas, nes akims sunku skaityti ir atskirti objektus.

Skundai dėl migloto regėjimo

Miopija (trumparegystė), astigmatizmas ir hyperopija (toliaregystė) yra dažnos akių ligos, dėl kurių regėjimas tampa miglotas. Šias ligas galima paprastai nustatyti apžiūros metu. Jūsų vaikas taip pat gali prisimerkti, pakelti galvą ar bandyti žiūrėti kampu, o ne tiesiogiai į priekį. Dažnai pasitaikantis vaikų skundas, kad jiems sunku įmatyti žodžius užrašytus mokyklos lentoje.

Sėdėjimas per arti televizoriaus

Sėdėjimas per arti televizoriaus taip pat gali būti ženklas, kad jūsų vaikui sunku matyti į tolį (arba jam/jai tiesiog labai patinka „Tomas ir Džeris“). Jūs taip pat galite pastebėti, kad bandydami skaityti, žiūrėdami vaizdo įrašus ar žaisdami žaidimus jie per arti veido laiko knygą ar elektroninius prietaisus.

Pablogėjusi situacija mokykloje

Blogas regėjimas gali taip paveikti jų gebėjimus užbaigti įvairias užduotis mokykloje, todėl iškart pastebėsite suprastėjusius vaiko įvertinimus, tai gali būti puiki priežastis apsilankyti pas okulistą ir kuo greičiau išspręsti šią problemą.

Suteikite sau ir savo vaikui puikaus regėjimo dovaną šią vasarą ir susitarkite dėl vizito pas okulistą, jei jau ilgokai pas jį nesilankėte.

Naujienlaiškis

Užsisakykite naujienlaiškį ir gaukite geriausius pasiūlymus pirmi.

Verta paskaityti