Blog'as

Miegojimas su kontaktiniais lęšiais

Miegojimas su kontaktiniais lęšiaisVisi žinome, kad neturėtume to daryti, tačiau tyrimai atskleidžia, kad beveik pusė nešiojančių kontaktinius lęšius norėtų turėti tokią galimybę. Ir būkime atviri, kai kurie iš mūsų taip ir daro.

Ar miegoti su kontaktiniais lęšiais tikrai taip blogai?

Atsakymas – taip.

Pagrindinė priežastis, kodėl kontaktinius lęšius nešiojantys žmonės turėtų juos išsiimti prieš eidami miegoti, labai paprasta. Miegojimas su kontaktiniais lęšiais sumažina deguonies kiekį patenkantį į akies rageną ir padidina akių infekcijos riziką. Akies ragenai, kaip ir visam žmogaus kūnui reikalingas deguonis. Daugelis lęšių yra laidūs deguoniui dienos metu, kai nemiegate ir esate atmerkęs akis, tačiau ar galite įsivaizduoti, kaip sunku ragenai gauti pakankamą kiekį deguonies naktį, kai jūsų akys užmerktos ir jūsų akies obuolį dengia lęšis?

Jūsų akims reikia kvėpuoti.

Yra žinoma, kad išskirtiniais atvejais, naujos venos išauga ragenoje, nes kūnas mėgina akims gauti daugiau deguonies. Taip pat buvo pranešta, kad kontaktiniai lęšiai apauga audiniais ir taip priauga prie akies obuolio. (Gal ir per daug prigasdinome, tačiau nereikėtų miegoti su tam neskirtais lęšiais). Prieš tai jau minėjome kitą pagrindinę priežastį, tai infekcija atsirandanti dėl to, kad nešiojate kontaktinius lęšius per ilgai. Kontaktiniai lęšiai turi būti valomi ir dezinfekuojami. Todėl, jei nešiojate juos nuolatos, dieną ir naktį, žymiai padidėja infekcijos rizika.

Jei dažnai miegate su kontaktiniais lęšiais susitarkite dėl vizito pas gydytoją, pasitikrinkite akis. Tokiu būdu, gydytojas galės skirti lęšius tinkančius jūsų akims ir gyvenimo būdui. Kontaktiniai lęšiai puikus būdas pakeisti išvaizdą ir neįtikėtinai patogus tais atvejais (pavyzdžiui sportuojant), kai akiniai nepatogūs. Ir jeigu vis tik esate įpratęs miegoti su kontaktiniais lęšiais, arba norite specialiai sukurtų ir pripažintų Amerikos maisto ir vaistų administracijos (FDA) lęšių, kurių nešiojimo laikas yra ilgesnis, būtinai dėl to pasitarkite su savo okulistu. Jis ar ji galės pasiūlyti geriausiai jums tinkančius lęšius ir įpročius jūsų gyvenimo būdui tam, kad jūsų akys atrodytų ir jaustųsi puikiai.

Naujienlaiškis

Užsisakykite naujienlaiškį ir gaukite geriausius pasiūlymus pirmi.

Verta paskaityti