Blog'as

Kas yra tas astigmatizmas?

Kas yra tas astigmatizmas?Dažnai nesuprantama, kas yra astigmatizmas, kaip jis pasireiškia ir koks jo gydymas. Todėl pateiksime apie tai informacijos ir pasidalinsime naudingais patarimais.

Kas yra astigmatizmas?

Astigmatizmas yra dažna akių būklė sukelta akies lęšyje atsirandančios refrakcijos klaidos, dėl kurios regėjimas gali tapti neryškus. Šis sutrikimas atsiranda, kai akies ragena arba lęšis yra netaisyklingos formos. Ši būklė lengvai ištaisoma su kontaktiniais lęšiais arba akiniais.

Yra du astigmatizmo tipai. Akies ragenos astigmatizmas (dar žinomas kaip reguliarusis), kurį sukelia deformuota akies ragena ir akies lęšio astigmatizmas (žinomas kaip nereguliarusis) atsirandantis dėl deformuoto akies lęšio.

Dažniausiai žmonėms pasireiškia akies ragenos astigmatizmas, atsirandantis kai viena ragenos pusė yra neįprastai išlenkta labiau nei kita. Dažnai sakome, kad šiuo atveju akies forma labiau primena regbio kamuolį, o ne futbolo. Akies lęšio astigmatizmas okulisto atpažįstamas pagal neįprastai išlenkto akies lęšio formą, dažniausiai įvairiausiomis kryptimis. Nors yra du pagrindiniai astigmatizmo tipai, iš tikrųjų yra trys būdai kaip dėl astigmatizmo gali būti paveiktos jūsų akys: trumparegystė (miopija), toliaregystė (hyperopija) ir mišrus poveikis (kai pasireiškia ir trumparegystė ir toliaregystė).

Astigmatizmo simptomai

  • Neaiškus regėjimas, į tolį ir iš arti.
  • Akies deformacija.
  • Galvos skausmas.
  • Dažnai atsirandantis noras prisimerkti.
  • Sunku matyti naktį, dėl to apsunkinamos vairavimo sąlygos.

Astigmatizmas dažnai pasireiškia trumparegiams ar toliaregiams.

Kaip sužinoti ar jums astigmatizmas

Jei jaučiate vieną iš prieš tai išvardintų dažniausiai pasireiškiančių simptomų arba kelis simptomus ir manote, kad jums gali būti astigmatizmas, paprasčiausiai užsiregistruokite pas okulistą. Jums tikrai nereikia specialios įrangos ar specialaus gydytojo.

Jei nesate įsitikinę ir neturite laiko vizitui pas okulistą, visuomet galite atlikti preliminarų testą namuose. Yra du paprasti testai, kuriuos galite atlikti norėdami nustatyti savo akių astigmatizmo lygį, diskinis ir linijinis testas, tačiau tiksliausiai nustatyti gali jūsų okulistas.

Dažniausi mitai apie astigmatizmą

1. Astigmatizmas gali sukelti apakimą

Astigmatizmas nėra toks rimtas sutrikimas, kuris galėtų sukelti apakimą. Tačiau, ši būklė gali apsunkinti gyvenimą, kadangi regėjimas gali tapti ne toks aiškus.

2. Astigmatizmas gali būti tik paveldėtas

Astigmatizmas gali pasireikšti nuo gimimo, tačiau jis taip pat gali išsivystyti bet kuriuo gyvenimo metu. Nors oftalmologai tiksliai nežino, dėl ko išsivysto astigmatizmas, vis tik jie teigia, kad jis perduodamas per giminės genus. Astigmatizmas taip pat gali atsirasti po sužeidimo, akies operacijos ar akių ligos. Kadangi jis gali būti paveldimas, praverstų dėl astigmatizmo patikrinti vaikus.

3. Astigmatizmą gali sukelti skaitymas tamsoje arba televizoriaus žiūrėjimas iš labai arti

Tai tėra mitas. Televizoriaus žiūrėjimas iš labai arti arba skaitymas tamsoje nesukels astigmatizmo, bet tai gali susilpninti akis, dėl ko gali pasireikšti akių įtempimas, nuovargis ir galvos skausmai. Žmonės dažnai klausia: „ar ilgas sėdėjimas prie ekrano gali pažeisti mano akis?“, deja atsakymas – taip. Praleidžiant per daug laiko prie ekrano, nesvarbu ar tai darote prie gero apšvietimo darbe ar naršote telefone, tai gali atsiliepti jūsų akims savaitės pabaigoje, kai pasirei įtampa jaučiama akyse. Deja, tai paveikia ir vaikus, ypač jei jie daug laiko praleidžia prie planšetinių kompiuterių.

4. Astigmatizmas gali pranykti

Nepaisant kelių internete pasirodžiusių straipsnių teigiančių priešingai, astigmatizmas laikui bėgant neišnyksta. Astigmatizmas kaip ir bet kuri kita akių yda gali su amžiumi tik pablogėti. Nebijokite, yra būdų palengvinti šią būklę.

Ar galima pakoreguoti astigmatizmą su kontaktiniais lęšiais?

Jei skaitote šį straipsnį, tikriausiai kyla klausimas - „Ar astigmatizmas gali būti pataisytas su kontaktiniais lęšiais?“- laimei, atsakymas paprastas, gali. Toriniai lęšiai išlenkti taip, kad tiktų akims su astigmatizmu, jei turite astigmatizmą, tikriausiai pastebėjote, kad įprasti lęšiai jums nepadeda ir dėvint jie šiek tiek juda. Toriniai kontaktiniai lęšiai išsprendžia šią problemą, išlikdami reikiamoje vietoje, o kai kurie apačioje yra šiek tiek storesni tam, kad užtikrintų jog lęšis nepajudės, taip jums suteikiama patogi galimybė netrukdomai aiškiai matyti.

Naujienlaiškis

Užsisakykite naujienlaiškį ir gaukite geriausius pasiūlymus pirmi.

Verta paskaityti