Blog'as

Ar galima eiti į pirtį su kontaktiniais lęšiais?

Ar galima eiti į pirtį su kontaktiniais lęšiais?Daugeliui iš mūsų pažįstamas jausmas, kai ilgai nešioję akinius, įsidedame lęšius ir atrodo tarytum pasaulis nušvinta naujomis spalvomis. Šiomis dienomis kontaktiniai lęšiai yra tokie nejaučiami ir patogūs, kad gali suteikti jums pasitikėjimo savimi, jie suteikia galimybę pasijusti taip, tarsi visiškai nebeturėtumėte problemų dėl regėjimo. Tačiau, nepaisant padidėjusio komforto lygio, svarbu nepamiršti, kad kontaktiniai lęšiai vis tik yra svetimkūnis uždėtas ant gyvybiškai svarbių regėjimo organų. Jūsų atsakomybė yra visapusiškai rūpintis savo akimis ir suteikti joms poilsio nuo kontaktinių lęšių. Kaip? Vienas iš dažniausiai užduodamų lęšių nešiotojų klausimų - ar jie gali eiti į pirtį su kontaktiniais lęšiais?

Tikriausiai jau žinote ir savo akimis esate matę daugybę žmonių, kurie eina į pirtį, plaukioja ar maudosi sūkurinėje vonioje su kontaktiniais lęšiais. Be to, jie nenustoja pasakoti, kad nuolatos nešioja kontaktinius lęšius ir jiems nekyla jokių nesklandumų. Ar Jums vertėtų elgtis taip pat? Prieš nuspręsdami turėtumėte žinoti, kad gydytojai ir akių specialistai vieningai sutaria, kad eiti į pirtį su kontaktiniais lęšiais – nerekomenduotina. Didžiausią rizika kelia tiesioginis kontaktas su vandeniu, kurio pirtyje yra visur: dušuose, baseinuose ir garuose. Taip pat aukšta temperatūra pirtyje gali labai išsausinti Jūsų lęšius ir jie gali tapti per kieti nešioti arba galite juos sugadinti trindami akis. Jeigu vis tik neketinate atsisakyti kontaktinių lęšių eidami į pirtį, tuomet vienkartiniai lęšiai gali būti geriausias pasirinkimas. Nuodugniai apžvelgsime kiekvieną situaciją ir pasistengsime paaiškinti, kas nutinka Jūsų akims ir kontaktiniams lęšiams kuomet esate pirtyje. Tikimės, kad tai praplės Jūsų žinias ir padės priimti teisingą sprendimą, tinkamiausią Jūsų regėjimui!

Kontaktiniai lęšiai ir vanduo

Pagrindinis užsiėmimas pirtyje, tyliai sėdėti arba gulėti ir atsipalaiduoti, akims nėra kenksmingas. Pavojų kelia vanduo ir jame esančios bakterijos, kurios gali lengvai arba stipriai pažeisti Jūsų akis. Eidami į pirtį su lęšiais Jūs paprasčiausiai rizikuojate, kontaktuodami su vandeniu, suteikti bakterijoms progą patekti į akis. Kai kurios bakterijos gyvena bet kokios formos nešvariame vandenyje, įskaitant ir tą vandenį, kuris yra pirtyje ar duše. Akantamebiazė yra medicininis ligos pavadinimas, kurią sukelia Acanthamoeba Keratitis mikroorganizmai. Jie gali prikibti prie lęšio paviršiaus arba patekti tarp lęšio ir akies, ir ten pradėti daugintis. Kas gali nutikti? Priklausomai nuo padarytos žalos, poveikis gali būti skirtingas nuo akių paraudimo iki stipraus skausmo ir netgi neaiškaus, išsiliejusio regėjimo. Ar galite eiti į pirtį su kontaktiniais lęšiais?

Jei einate į pirtį su kontaktiniais lęšiais, kas kartą išėję juos išsivalykite. Lašinkitės akių lašus ir patrinkite juos pirštais, taip kaip nurodo instrukcija ant buteliuko. Tada palikite kontaktinius lęšius konteineryje dezinfekuotis. Taip pat gera mintis būtų vengti besitaškančio vandens ir saugoti akis nuo lašų, dažnai krentančių nuo garinės pirties lubų. Nepamirškite, kad kita bėda su kuria galite susidurti – akyse plūduriuojantys lęšiai. Į akis patenkantis vanduo priverčia lęšius atsiskirti nuo ragenos, tuomet jie gali laisvai judėti, netgi pasiekti nematomus Jūsų akies obuolio šonus. Tai nemaloni situacija, dėl kurios gali tekti apsilankyti pas gydytoją, kad jis „sugautų“ akyje pasimetųsį lęšį, jei Jūs negalite to padaryti paprastai judindamas akių obuolius ratu.

Kontaktiniai lęšiai ir aukšta temperatūra pirtyje

Dar vienas veiksnys, kurio negalite pamiršti, yra aukšta temperatūra ir jos svyravimas pirtyje. Priklausomai nuo pirties tipo ir Jūsų pasirinktos pozicijos, temperatūra gali būti žymiai aukštesnė nei Jūsų kūno temperatūra. Pirmas dalykas apie kurį greičiausiai pagalvojote tai, kad be jokios abejonės, lęšiai šioje situacijoje suteikia kur kas didesnį komfortą: ne taip kaip akiniai, jie nepasidengia garų lašais ir neaprasoja. Žinoma, su lęšiais garų debesyse galėsite judėti lengviau nei su akiniais, tačiau nepamirškite, kad aukšta temperatūra (ypač žymiai aukštesnė nei jūsų kūno temperatūra) išsausina akis, o tuo pat metu ir kontaktinius lęšius. Tai paveikia jų kokybę ir patvarumą, nors poveikis dar priklauso nuo to, kaip ilgai Jūs užsibūnate pirtyje ir kaip dažnai joje lankotės būdami su kontaktiniais lęšiais.

Daug kas priklauso nuo to, kokio tipo sauną mėgstate: ar pabūnate joje tik kelias minutes, ar nuolatos lankotės joje savaitgaliais po dešimt ar daugiau minučių. Jei įbėgote tik kelioms akimirkoms, kad draugai nustotų Jus erzinti, greičiausiai nepajusite jokių neigiamų pirties ir kontaktinių lęšių kombinacijos simptomų. Vis dėlto kartais gali užtekti vos kelių minučių karštoje pirtyje ir Jūsų akys pradės sausėti. Pastebėsite, kad praleidus pirtyje kurį laiką, padidėjo poreikis mirksėti ar pasitrinti akis (niekada nedarykite to, jei esate su kontaktinaisi lęšiais!). Džiūstantys lęšiai gali sukelti akyse nepatogumo jausmą, tarytum akyse būtų smėlio granulės. Niekada netrinkite akių kol esate su kontaktiniais lęšiais, nesvarbu kad ir kaip būtų nepatogu. Visų pirma, akių trinimas gali smarkiai pažeisti lęšius. Galite juos sugadinti savomis rankomis, ir atsiskyrusios dalys gali pasklisti po akies obuolį. Priklausomai nuo pažeidimo lygio, gali būti sunku juos visus išimti nepažeidus akies, kuri, be jokios abejonės, liks sudirginta po tokios „procedūros“. Sausas oras, ypač pirtyse be garų, gali išdžiovinti lęšius iki tokio lygio, kad jos taps per kietos išsilaikyti ant akies paviršiaus. Jei pakankamai nemirksėsite, kad nuolatos sudrėkintumėte lęšius, galite labai nustebti kažkuriuo metu supratę, kad Jūsų lęšis tiesiog dingo. Tačiau nepanikuokite, greičiausiai jis tiesiog buvo per sausas, kad išsilaikytų ant ragenos ir paprasčiausiai iškrito (tikimybė, kad pasislinko į nematomą akies dalį menka. Tai nėra tikėtina, jei ramiai sėdite ir nėra tiesioginio kontakto su vandeniu, kaip buvo aprašyta prieš tai). Priklausomai nuo regėjimo sutrikimo lygio, bus labai sunku surasti ant grindų iškritusį lęšį, ypač blankioje šviesoje. Tai gali pasirodyti didžiulė problema žmonėms su sunkesniu nei vidutinis regėjimo sutrikimu, kuriems reikalingi sudėtingi ir iš anksto, pagal receptą užsakomi kontaktiniai lęšiai. Pamestas lęšis jiems gali reikšti mažiausiai dvi savaites su akiniais.

Vienkartiniai lęšiai pirtyje?

Lęšių išsiėmimas prieš einant į pirtį kai kuriems žmonėms gali nesukelti jokių problemų, būkime atviri, juk tai ne toks aktyvus užsiėmimas, kad reikėtų viską puikiai matyti. Tačiau yra daugybė žmonių su sunkiu regėjimo sutrikimu, kuriems akiniai arba kontaktiniai lęšiai nėra pasirinkimas, jiems tai būtinybė. Be jokių juokų, kai kurie tokį regėjimo sutrikimą turintys žmonės, sunkiai gali rasti duris ar matyti kur eiti be papildomos regėjimą gerinančios įrangos. Ką jiems daryti? Panašu, kad jiems tai kebli padėtis, jei jie nori lankytis pirtyje, ypač reguliariai, ir tuo pat metu laikytis regėjimo specialistų rekomendacijų. Vienkartiniai kontaktiniai lęšiai gali būti geriausias sprendimas žmonėms su sunkiu regėjimo sutrikimu ir tiems, kurie nesutinka eiti į pirtį be lęšių. Vienkartiniai lęšiai ypač patogūs todėl, kad juos galima išmesti iškart po naudojimo. Trumpas tokių lęšių nešiojimo periodas apsaugos nuo bakterijų kaupimosi, kuris kelią didžiausią sunkios akių ligos riziką. Taip pat nebus toks didelis praradimas, net jei pirtyje pamesite abu lęšius, nes jie lengvai pakeičiami. Pasinaudosite jų privalumu jei naudosite juos būtent eidami į pirtį ir pakeisite juos įprastais savo lęšiais iškart po apsilankymo pirtyje.

Plaukimo akinukai

Mano mėgstamiausias pasirinkimas! Taip, su plaukimo akiniais pirtyje atrodysite keistai ir jie rasoja, kaip ir įprasti akiniai, tačiau plaukimo akinukai vistiek turi daug pliusų. Visų pirma akinukuose nebus tokia aukšta temperatūra, todėl akys taip greitai neišsausės. Taip pat jie apsaugos nuo vandens ir prakaito tekėjimo į akis, o tuo pačiu ir nuo bakterijų. Po pirties galėsite šokti į vandenį ar eiti po dušu, jūsų akys vistiek bus apsaugotos.

Gero pirtinimosi!

Naujienlaiškis

Užsisakykite naujienlaiškį ir gaukite geriausius pasiūlymus pirmi.

Verta paskaityti