Blog'as

Kodėl verta nešioti akinius nuo saulės

Kodėl verta nešioti akinius nuo saulėsSužinokite, kuo jūsų akių sveikatai naudingi akiniai nuo saulės, jog tai nėra tik madinga aprangos detalė.

Šiais metais pavasaris jau atnešė pirmuosius saulės spindulius, tačiau su šiltesniu oru ir saulės spinduliais, kuriuose paprastai būname atostogaudami paplūdimiuose, pasirodo ir paslėpti pavojai.

Akiniai nuo saulės yra efektyviausia mūsų akių apsauga nuo saulės, tačiau dažnai apie šiuos akinius sklando daugybė mitų. O kaip iš tikrųjų jie nukreipia UV spindulius?

Todėl leiskite mums atskleisti plačiausiai paplitusius mitus apie UV spindulių daromą žalą ir akinius nuo saulės, bei paaiškinti kodėl akiniai nuo saulės yra itin svarbi asmeninės apsaugos detalė, o ne tik madingas atributas.

Ar saulė gali pažeisti akis?

Saulės šviesa yra pirminis UV spindulių šaltinis. Ilga intensyvių ultravioletinių (UV) spindulių apšvita gali įvairiai pažeisti akis, pradedant nuo laikino regos praradimo, geltonosios dėmės degeneracijos iki kataraktos, fotokeratito (tam tikras akies ragenos nudegimas), o kai kuriais atvejais net gi iki visiško apakimo.

Atsispindinčių UV spindulių poveikis dažnai vertinamas neteisingai, nes yra lygiai toks pats pavojingas. Pavyzdžiui, sniegas atspindi 80% UV radiacijos, jūroje susidarančios putos apie 25%, o sausas smėlis apie 15%. Kadangi į žemę žiūrime dažniau, nei priešais save, jūsų akims vis tiek kyla pavojus dėl tokios rūšies spindulių.

Ar visi akiniai nuo saulės blokuoja UV spindulius?

Ne visi akiniai nuo saulės yra vienodi. Daugelis lęšių yra pažymėti, kaip „akiniai nuo saulės“ dėl mados industrijos rinkodaros tikslų, tačiau iš tiesų nesuteikia jokios apsaugos nuo UV spindulių.

Egzistuoja trijų tipų UV spinduliai: UVA, UVB, UVC.

  • UVC – tai kenksmingiausi spinduliai, tačiau didžiausią dalį šio tipo spindulių sugeria Žemės atmosfera dar prieš jiems pasiekiant žmones.
  • UVA – kai kurie moksliniai tyrimai įrodė, kad šio tipo spinduliai gali pažeisti akies tinklainę, nors tik nedidelis UVA spindulių kiekis ją pasiekia, kadangi didžiąją dalį sugeria kitos akies dalys.
  • UVB – tokios ligos kaip katarakta, fotokeratitas, sparninės plėvės (pterygium) yra glaudžiai susijusios su šio tipo spinduliais.

Kaip žinoti ar akiniai nuo saulės suteiks tinkamą apsaugą?

Rinkitės akinius, kurie praleidžia ne daugiau kaip 1% UVA ir 1% UVB spindulių. Dauguma akinių yra pažymėti etikete, kurioje nurodoma, kokį kiekį spindulių jie gali atremti, pvz. 99% apsauga nuo UV spindulių.

Lęšiai turėtų būti pakankamai dideli, kad visiškai uždengtų visą akį ir net per akinių rėmus nebūtų praleidžiama kaip įmanoma daugiau spindulių.

Koks skirtumas, kokia akinių lęšių spalva?

Nuo to kokia yra akinių nuo saulės lęšių spalva priklauso apsaugos, kurią jums suteiks akiniai, ir nors kai kurios spalvos turi įvairių privalumų, jų suteikiamas apsaugos lygis skirtingas.

  • Rožiniai lęšiai sumažina akių įtampą, pagerina vizualinį ryškumą ir suteikia tinkamiausią kontrastą. Tačiau jų apsaugos lygis yra mažesnis nei tamsesnių atspalvių lęšių.
  • Esant mažesniam apšvietimo lygiui, žali lęšiai gali suteikti gerą kontrastą, sumažinti akinimo efektą ir net gi spalvų suvokimą.
  • Taip pat turint unikalią, estetiškai patrauklią išvaizdą, mėlyni lęšiai padidins spalvų suvokimą ir apibrėš kontūrus.
  • Geltoni lęšiai suteikia aiškesnį vaizdą esant silpnam apšvietimui, pavyzdžiui, esant rūkui ar miglai. Tuo tarpu rudi ir gintariniai lęšiai turi raudonumo elementą, padedantį pagerinti vizualinį ryškumą.
  • Juodi lęšiai užtikrina didžiausią galimą šviesos sumažinimą, bei minimalizuoja akinimo efektą, ypatingai vandens.

Jei vis dar neturi akinių nuo saulės, tai pats laikas įsigyti.

Naujienlaiškis

Užsisakykite naujienlaiškį ir gaukite geriausius pasiūlymus pirmi.

Verta paskaityti