Blog'as

Pagrindinės kontaktinių lęšių tirpalų rūšys: ką apie jas reikia žinoti?

Pagrindinės kontaktinių lęšių tirpalų rūšys: ką apie jas reikia žinoti?Kontaktinių lęšių nešiotojo pirkinių krepšelyje būtinos dvi svarbios prekės: kontaktiniai lęšiai ir kontaktinių lęšių tirpalas. Apie pirmuosius kalbama daugiausia, nes kontaktinių lęšių pasirinkimas išties svarbi užduotis ir nuo jų priklauso matymo komfortas. Tačiau ne ką mažesnį vaidmenį atlieka ir teisingai pasirinkti lęšių tirpalai.

Šiuolaikiniai kontaktinių lęšių tirpalai išskiriami į šias pagrindines rūšis: peroksidinius, multifunkcinius ir ekologiškus.

Peroksidinis kontaktinių lęšių tirpalas

Kaip galima spėti iš pavadinimo, peroksidinio tirpalo pagrindas yra 3 % vandeninio peroksidas. Šis tirpalas yra be konservantų, skirtas lęšių dezinfekcijai bei laikymui. Tirpalo ypatybė – dezinfekavimo procesas trunka 6 valandas ir jokiais būdais negalima išimti iš dėkliuko anksčiau. T.y. įmerkus lęšius į šį tirpalą, jų negalima naudoti 6 valandas, kol peroksido tirpalas netampa fiziologiniu tirpalu. Kadangi peroksidinis lęšių tirpalas netinka skalavimui, išėmus iš dėkliuko dezinfekuotus lęšius, juos reikia nuskalauti multifunkciniu tirpalu ir tik tuomet dėti į akis.

Privalumai: be konservantų, sveikas pasirinkimas, tinka alergiškiems žmonėms, 100 % užmuša bakterijas.

Trūkumai: dezinfekavimas trunka 6 valandas, netinka nuolat skubantiems.

Multifunkcinis kontaktinių lęšių tirpalas

Populiariausias ir universaliausias pasirinkimas, kurį naudoja ko gero dauguma lęšių nešiotojų. Tai universalus lęšių tirpalas, atliekantis daug funkcijų: valo ir dezinfekuoja kontaktinius lęšius, juose galima laikyti lęšius tuomet kai jie nenaudojami, tirpalas drėkina lęšius, jais praskalaujamas lęšis prieš dedant į akį. Multifunkcinių kontaktinių lęšių tirpalų sudėtyje yra konservantų, kas gali netikti alergiškiems žmonėms. Visgi, šiuo metu rinkoje yra pakankamai skirtingų multifunkcinių tirpalų, tarp kurių esama ir su mažesniu kiekiu konservantų, kurie tinka jautresnių akių savininkams.

Privalumai: atlieka daug funkcijų, nereikia papildomų priemonių.

Trūkumai: turi sudėtyje konservantų, todėl gali netikti alergiškiems žmonėms.

Iš visų multifunkcinių lęšių tirpalų, verta išskirti šiuo metu sparčiai populiarėjančius tirpalus su hialuronu. Svarbi hialurono ypatybė – gebėjimas pritraukti ir išlaikyti drėgmę bei prailginti silikono-hidrogelio kontaktinių lęšių nešiojimo laiką.

Ekologiški kontaktinių lęšių tirpalai

Ekologiški, dar vadinami natūraliais arba Bio, kontaktinių lęšių tirpalai yra pagaminti iš natūralių augalų ekstraktų (pavyzdžiui – alavijo, saulėgrąžų). Jie, kaip ir multifunkciniai tirpalai, atlieka visas reikiamas lęšių priežiūros funkcijas: valo apnašas ir riebalus, dezinfekuoja, drėkina, juo skalaujami lęšiai prieš įsidėjimą. Šių tirpalų gamybai naudojami natūralūs augalų ekstraktai suteikia papildomų privalumų, pavyzdžiui, EKINOS turi savybę geriau nuvalyti riebalus ir geriau apsaugo lęšį nuo riebalų prilipimo prie paviršiaus.

Privalumai: ekologiškas, tinka jautrioms akims.

Trūkumai: Rinkoje mažas šių tirpalų pasirinkimas.

Kontaktinių lęšių priežiūra

Visų rūšių kontaktinių lęšių tirpalai yra geras pasirinkimas konkrečiu atveju, todėl neapsisprendžiant, verčiau neeksperimentuoti ir pasikonsultuoti su specialistais, kurie parinks ne tik lęšius, bet ir lęšių tirpalą.

O jei kada nors iškiltų klausimas, ką daryti jei neturite kontaktinių lęšių tirpalo po ranka – ar įmanoma jį kuo nors pakeisti? Pavyzdžiui, pasigaminti savo iš to ką randate namuose? Atsakymas NE! Šiuolaikiniai kontaktiniai lęšiai pasižymi puikiu deguonies pralaidumu, todėl verčiau juos palikti akyse per naktį, nei išsiėmus įmerkti bet kur ir ryte juos vėl įsidėti. Kontaktinių lęšių palikimas ar plovimas tam neskirtu skysčiu, net vandeniu, gali sukelti uždegimą, infekciją ar akių ligas. Todėl įsigyjant lęšius visuomet pasitikrinkite ar dar nesibaigė kontaktinių lęšių tirpalas ir visuomet turėkite jo pakankamai.

Naujienlaiškis

Užsisakykite naujienlaiškį ir gaukite geriausius pasiūlymus pirmi.

Verta paskaityti