BLOG'as

Ar galima į akis lašintis kontaktinių lęšių tirpalą?

akių lašaiJei nešiojate kontaktiniu lęšius, kažkuriuo metu tikrai esate susimąstę ar galima lašinti kontaktinių lęšių tirpalą į akis. Apskritai atrodytų, kad tai daryti turėtų būti galima. Jame valome lęšius, kodėl negalima naudoti jo, kaip akių lašų? Deja, nors jis puikiai tinkamas kaip trumpalaikis tirpalas, jis iš tiesų gali padaryti daugiau žalos nei naudos.

Pagrindinis argumentas - skirtumas tarp druskos tirpalo, kontaktinių lęšių tirpalo ir drėkinamųjų akių lašų. Daugelis žmonių vartoja terminą „kontaktinių lęšių tirpalas“ kaip apibendrinamąjį terminą visiems prieš tai išvardintiems terminams apibūdinti, tačiau jie visi yra itin skirtingi. Druskos tirpalas yra paprasčiausias, subalansuoto PH druskos ir vandens tirpalas. Jo pagrindinė paskirtis - nuplauti ant kontaktinių lęšių susikaupusias mažas daleles arba akims drėkinti. Nors gali atrodyti, kad šis tirpalas gali išvalyti jūsų lęšius, iš tiesų jis jų neišvalo. Šis tirpalas turėtų būti naudojamas tik ant lęšių paviršiaus susikaupusiems dirgikliams nuplauti. Laikyti lęšius šiame tirpale per naktį taip pat būtų didžiulė klaida. Druskos tirpalas neišvalo lęšių taip kaip dezinfekcinis kontaktinių lęšių tirpalas, todėl taip tik padidintumėte riziką susirgti akių infekcija, sukurtumėte palankią terpę mikroorganizmams ir kitiems dirgikliams.

Raudonos akys?

Raudonos akysVisi esame tai pajutę, kuomet akys netikėtai stipriai užraudonuoja ir atrodome tarsi eitume į perklausą, norėdami gauti vaidmenį seriale „Gyvi numirėliai“. Neišsigąskite, tai nėra nieko neįprasto, o dažniausiai, kai kurie dalykai gali atrodyti žymiai blogiau nei iš tiesų yra.

Priežastis, dėl kurios akys pasrūva krauju yra kraujagyslių patinimas jūsų akies baltojoje dalyje (odenoje). Taip gali nutikti be jokių priežasčių, arba dėl akių ligos, sužeidimo ar alergijos.

Jei akių paraudimas kartojasi gana dažnai, rekomenduojame apsilankyti pas okulistą nuodugniems medicininiams tyrimams, kadangi gali būti sunku nustatyti kokia rimta Jūsų akių būklė, kol nediagnozuota pagrindinė šią būklę sukėlusi priežastis.

Korona (covid-19) virusas ir kontaktiniai lęšiai

Covid-19Pasak JAV Užkrečiamųjų ligų kontrolės ir prevencijos centro (CDC), medicinos darbuotojai dirbantys fronto linijoje koronaviruso pandemijos metu, turėtų nešioti akių apsaugą, pavyzdžiui apsauginius akinius arba apsauginius veido skydus, todėl natūraliai kyla klausimas ar paprasti akiniai taip pat suteikia apsaugą?

Didžiosios Britanijos medicinos žurnalas „Contact Lens & Anterior Eye“ paskelbė penkių akių priežiūros specialistų neseniai atliktą tyrimą, kuriame teigiama, kad įprasti akiniai neapsaugo.

Nėra jokių mokslinių įrodymų, kad paprastų receptinių akinių nešiojimas suteikia apsaugą.

Ar galima eiti į pirtį su kontaktiniais lęšiais?

SaunasDaugeliui iš mūsų pažįstamas jausmas, kai ilgai nešioję akinius, įsidedame lęšius ir atrodo tarytum pasaulis nušvinta naujomis spalvomis. Šiomis dienomis kontaktiniai lęšiai yra tokie nejaučiami ir patogūs, kad gali suteikti jums pasitikėjimo savimi, jie suteikia galimybę pasijusti taip, tarsi visiškai nebeturėtumėte problemų dėl regėjimo. Tačiau, nepaisant padidėjusio komforto lygio, svarbu nepamiršti, kad kontaktiniai lęšiai vis tik yra svetimkūnis uždėtas ant gyvybiškai svarbių regėjimo organų. Jūsų atsakomybė yra visapusiškai rūpintis savo akimis ir suteikti joms poilsio nuo kontaktinių lęšių. Kaip? Vienas iš dažniausiai užduodamų lęšių nešiotojų klausimų - ar jie gali eiti į pirtį su kontaktiniais lęšiais?

Tikriausiai jau žinote ir savo akimis esate matę daugybę žmonių, kurie eina į pirtį, plaukioja ar maudosi sūkurinėje vonioje su kontaktiniais lęšiais. Be to, jie nenustoja pasakoti, kad nuolatos nešioja kontaktinius lęšius ir jiems nekyla jokių nesklandumų. Ar Jums vertėtų elgtis taip pat? Prieš nuspręsdami turėtumėte žinoti, kad gydytojai ir akių specialistai vieningai sutaria, kad eiti į pirtį su kontaktiniais lęšiais – nerekomenduotina. Didžiausią rizika kelia tiesioginis kontaktas su vandeniu, kurio pirtyje yra visur: dušuose, baseinuose ir garuose. Taip pat aukšta temperatūra pirtyje gali labai išsausinti Jūsų lęšius ir jie gali tapti per kieti nešioti arba galite juos sugadinti trindami akis. Jeigu vis tik neketinate atsisakyti kontaktinių lęšių eidami į pirtį, tuomet vienkartiniai lęšiai gali būti geriausias pasirinkimas. Nuodugniai apžvelgsime kiekvieną situaciją ir pasistengsime paaiškinti, kas nutinka Jūsų akims ir kontaktiniams lęšiams kuomet esate pirtyje. Tikimės, kad tai praplės Jūsų žinias ir padės priimti teisingą sprendimą, tinkamiausią Jūsų regėjimui!

"Biofinity Energys" ar paprasti "Biofinity" ?

Biofinity EnergysKiekvienais metais vis daugiau ir daugiau žmonių naudojasi kompiuteriais ir išmaniaisiais įrenginiais. Todėl neišvengiamai patiria akių nuovargį. “CooperVision” kompanija pristatė naujuosius “Biofinity Energys” kontaktinius lęšius, kurie buvo specialiai sukurti tam nuovargiui sumažinti. Mes pabandysime apžvelgti, kuo jie skiriasi nuo paprastų “Biofinity” kontaktinių lęšių.

Ar gali kontaktinių lęšių nešiojimas būti dar patogesnis?

kontaktinių lęšių nešiojimasJei nesenai pradėjai nešioti kontaktinius lęšius, tikriausiai jautiesi kaip per medaus mėnesį? Ir tikiesi, jog taip bus visą laiką? Deja laikas nestovi, gyvenimas keičiasi ir tavo akių priežiūros rutina turėtų prisitaikyti prie tavo gyvenimo stiliaus. Paklausk savęs: Ar tavo kontaktiniai lęšiai tikrai patogūs?

Viena dažniausiai pasikartojančių problemų - tai akių sausumas. Akių lašiukai šią problemą dažniausiai pašalina akimirksniu, tačiau jei tai kartojasi pastoviai - tai signalas, kad kažkas negerai. Tai kaip galvos skausmas, kai tu esi pavargus, parecetamolis padės, tačiau problemos neišspręs. Tas pats yra su akių lašiukais. Jie tik panaikina simptomus, tačiau neišspręndžia pačios problemos. Niekas neturėtų tavęs versti nešioti kontaktinius lęšius jei su jais jautiesi nepatogiai. Šiandien yra daugybė gamintojų siūlančių lęšius iš įvairių medžiagų. Tereikia tik surasti geriausiai tinkančius.

Lęšių valymo privalumai naudojant vandenilio peroksido tirpalą

Peroksidinis tirpalasAr žinojote, kad yra dviejų rūšių kontaktinių lęšių valikliai? Vienos rūšies valikliai dažnai priskiriami prie daugiafunkcinių tirpalų ar valiklių, o kitos rūšies valikliai prie taip vadinamų vandenilio peroksido valiklių.

Kaip sužinoti kurios rūšies valiklius naudojate jūs? Tai visai lengva! Ar jūsų kontaktiniai lęšiai šnypščia ir putoja, kai įdedate juos į tirpalą? Jei taip, tai jūs naudojate valymo priemones su vandenilio peroksidu.

Nors specialistų nuomonės, kurios valymo priemonės geresnės skiriasi, tirpalai su vandenilio peroksidu tikrai turi savų privalumų. Asmeniškai man, patinka stebėti ir girdėti kaip jie pradeda putoti. Tos cheminės reakcijos stebėjimas padeda įsitikinti, kad mano kontaktiniai lęšiai yra visiškai švarūs!

Akių lašų pasirinkimas: ne visi akių lašai vienodi

AIR OPTIX COLORS STUDIOMano anyta kenčia nuo sezoninių alergijų, ji prisipažino, kad kas rytą atsikelia sulipusiomis akimis. Paklausiau jos, kokius akių lašus ji naudoja ir jos atsakymas mane nustebino. Ji naudoja tiesiog įprastus akių lašus sausoms akims! Pasirodo, ji nežinojo, kad ne visi akių lašai sukurti vienodai.
Patariau jai naudoti akių lašus nuo alergijos. Per kelias dienas jos alergijos sukeltos problemos pradėjo trauktis. Visada geriausia naudoti produktą pritaikytą jūsų problemai spręsti. Jei jūs, kaip ir mano anyta nežinote, kokie akių lašai jums tinka labiausiai, toliau pateikiame informaciją apie skirtingų rūšių akių lašus ir jų paskirtį.

Išbandykite "AIR OPTIX COLORS Color Studio" programėlę

AIR OPTIX COLORS STUDIOAr kada pagalvojote, kaip atrodytumėte turėdama kitokią akių spalvą? Ar jums įdomu kaip atrodytumėte su spalvotais lęšiais? Jei taip, tuomet turite išbandyti „AIS OPTIX COLORS Color Studio“ programėlę! Ja lengva ir smagu naudotis!

Didžiausi kontaktinių lęšių priešai: akių dirgiklių top 5

5 akių priešaiJūsų akys turi nepakartojamą sistemą skirtą palaikyti akis sveikas, švarias ir apsaugotas. Deja, kartais netgi geriausios apsaugos sistemos gali būti pažeistos. Todėl kontaktinių lęšių naudotojams reikia žinoti didžiausius priešus - akių dirgiklius.

Akių dirgikliai pasireiškia skirtingais būdais, tačiau juos visus vienija tas pats pojūtis - jie visi sukelia nemalonų jausmą. Daugeliu atvejų, susidūrus su vienu iš dirgiklių, greičiausiai turėsite išsiimti savo lęšius, kol jūsų akių būklė nepagerės ir neliks jokių dirgiklio pėdsakų.

Saugokitės šių penkių didžiausių akių dirgiklių:

Naujienlaiškis
Užsisakykite naujienlaiškį ir gaukite geriausius pasiūlymus pirmi.

Informuojame, jog šioje svetainėje naudojami slapukai (Cookies). Naršydami šiame tinklapyje Jūs sutinkate su lęšiukas.lt taisyklėmis