BLOG'as

Peršalote ar susirgote gripu? Ką daryti su kontaktiniais lęšiais?

Peršalote ar susirgote gripu? Ką daryti su kontaktiniais lęšiais?Ir vėl artėja peršalimų ir gripo sezonas. Nuolatiniams kontaktinių lęšių nešiotojams šis kosėjimo, šniurkščiojimo ir užgultos nosies sezonas gali būti iššūkis akims! Jei esate kaip aš, tai mėgstate kontaktinių lęšių suteikiamą patogumą, bet užklupus ligai, pastebite, kad jie tampa ne tokie patogūs. Pasirodo, taip yra dėl tam tikros priežasties. Pavadinkime tai, būdu kaip kūnas jums praneša, kad jūsų akims reikia poilsio (ir kad jūsų akiniai visą dieną puikiai tiks prie jūsų pižamos!).

Iškrito lęšis, ką daryti toliau?

Iškrito lęšis, ką daryti toliau?Taigi, ką daryti jeigu visai netikėtai iškrito lęšis?
1. Visada turėkite tirpalo
Vanduo iš čiaupo ar seilės yra labai blogi ir potencialiai žalingi, kontaktinių lęšių tirpalo pakaitalai. Jei neturite jokio fiziologinio tirpalo, kai kurie specialistai teigia, kad distiliuotas vanduo, kuriame yra žiupsnelis paprastos druskos, gali būti išeitis beviltiškoje situacijoje. Tačiau apskritai bet kokio tipo vanduo gali būti pavojingas jūsų akims ir jūsų lęšiams. Jei dažnai kenčiate dėl sausų akių arba jei įsidėję lęšį ryte jaučiate keistą jausmą, pasiimkite su savimi tirpalą!

Rankų dezinfekatorius, muilas ir kontaktiniai lęšiai

Dezinfekcija ir lęšiaiTai rankų dezinfekatorių naudojimo amžius. Visur, kur einu, turiu mažą buteliuką dezinfekanto su savimi. Savo rankinėje nešiojuosi du buteliukus. Turiu vieną automobilyje, kurį naudoju po to kai įsipilu degalų. Turiu vieną šalia kriauklės virtuvėje. Ir po vieną yra beveik kiekviename vonios kambaryje namuose. Galima sakyti, esu šiek tiek apsėsta, kai kalbama apie bakterijas. Bet aną dieną besiruošiant įsidėti kontaktinius lęšius, pastebėjau, kad nebėra muilo. Pažvelgiau į rankų dezinfekantą ir susimąsčiau: "Hmmm ... Įdomu, ar galiu jį naudoti?". Tačiau prieš panaudojant sustojau, ir pagalvoju apie tai, kaip kartais užsitepus dezinfekantą pradeda perštėti, jei ant rankos yra žaizdelė. Ar tai buvo teisingas sprendimas?

Kaip skaityti lęšių receptą?

Lęšių receptasPo apsilankymo pas okulistą, jūsų regėjimo patikrinimui, greičiausiai gausite popierinį lapelį su jums paskirtų kontaktinių lęšių receptu. Šis receptas susideda iš techninių santrumpų, nurodančių, išskirtinius jūsų akių korekcinius parametrus. Kontaktinių lęšių recepto formulė nurodo reikiamų lęšių tipą, kuris reikalingas norint išgauti reikiamą refrakcijos paklaidos kiekį, tam, kad galėtumėte normaliai matyti. Suprasdami terminus ir santrumpas, galėsite nesunkiai perskaityti kontaktinių lęšių receptą.

Įprastų lęšių receptas

Susiraskite savo receptą. Kai jūsų okulistas po vizito duos rašytinius atsakymus apie jūsų akių būklę, ji/jis išduos jums ir receptą, kuris pateikiamas grafiko ar lentelės forma jūsų akių priežiūros dokumentuose. Nors yra standartinė recepto forma, grafiko stulpelių ar ašies atvaizdavimas gali skirtis, priklausomai nuo jūsų gydytojo įpročių.

Įsitikinkite, kad žiūrite į savo kontaktinių lęšių, o ne akinių receptą. Taip užsitikrinsite, kad tiksliai žinote, kokius lęšius ketinate įsigyti. Abiejose lentelėse gali būti panašių santrumpų, tačiau skaičiai gali skirtis.

Kas yra tas astigmatizmas?

AstigmatizmasDažnai nesuprantama, kas yra astigmatizmas, kaip jis pasireiškia ir koks jo gydymas. Todėl pateiksime apie tai informacijos ir pasidalinsime naudingais patarimais.

Kas yra astigmatizmas?

Astigmatizmas yra dažna akių būklė sukelta akies lęšyje atsirandančios refrakcijos klaidos, dėl kurios regėjimas gali tapti neryškus. Šis sutrikimas atsiranda, kai akies ragena arba lęšis yra netaisyklingos formos. Ši būklė lengvai ištaisoma su kontaktiniais lęšiais arba akiniais.

Hidrogelio ar silikono hidrogelio lęšiai? Kurie geresni?

Silikono hidrogelio lęšiaiSilikono hidrogelis ir hidrogelis tai dvi labai populiarios medžiagos, naudojamos kontaktinių lęšių gamyboje. Kadangi šie du medžiagų tipai neretai sukelia daug klausimų, toliau pateiksime informaciją, kurie lęšiai labiau tinka jums.

Visi minkšti kontaktiniai lęšiai yra gaminami iš formuojamosios plastikinės medžiagos. Pasirinkto plastiko sudėtis gali būti įvairi, tokiu būdu sukuriamas skirtingas jausmas ir komforto lygis, kuris priklauso nuo lęšių nešiotojo.

Hidrogelio ir silikono hidrogelio lęšiai yra minkšti lęšiai sukurti iš plastiko medžiagų. Tai sugeriamoji medžiaga (adsorbentas) todėl drėkinama vandeniu arba tirpalu išlieka minkšta, tačiau džiūdama kietėja. Silikonas tai medžiaga iš gelio konsistencijos, kurioje yra silikono, taip pat ir deguonies, anglies ir kitų elementų. Tai itin lanksti medžiaga, todėl puikiai tinkama ne tik lęšių gamybai, bet ir kitų medicininių produktų tokių, kaip implantų arba vamzdelių, gamybai.

Ar kada pagalvojote, kurie kontaktiniai lęšiai yra geriausi? Dieniniai ar mėnesiniai?

Toriniai lęšiaiKai kalbame apie akis ir regėjimą, suprantame, kad taupyti šiuo atveju nėra geras pasirinkimas. Jūs tikrai norite kontaktinių lęšių, kurie Jums tiks idealiai, kurie nemaišys jūsų gyvenimo būdui ir už kuriuos nereiks mokėti viso mėnesio atlyginimo. Kai kontaktinių lęšių pasirinkimas šių dienų rinkoje toks platus (prailginto nešiojimo, savaitiniai, mėnesiniai ir dieniniai kontaktiniai lęšiai), gali būti šiek tiek sunku nuspręsti, kuriuos lęšius turėtumėte išsirinkti.

Todėl nusprendėme palyginti du populiariausius kontaktinių lęšių tipus: dieninius ir mėnesinius kontaktinius lęšius. Aptarsime abiejų tipų lęšių privalumus, norėdami padėti jums išsirinkti lęšius, kurie atitiks jūsų poreikius ir gyvenimo būdą.

Toriniai lęšiai

Toriniai lęšiaiTikriausiai esate girdėję, kad toriniai lęšiai yra kontaktiniai lęšiai skirti žmonėms turintiems astigmatizmą, tačiau kas tai yra ir kaip jie padeda? Šiame straipsnyje rasite visą informaciją, kaip įsidėti kontaktinius lęšius ir kaip jie veikia, taip pat į ką reikėtų atkreipti dėmesį prieš juos įsigyjant.

Kas yra toriniai kontaktiniai lęšiai?

Toriniai kontaktiniai lęšiai yra lęšiai turintys tam tikrą formą. Standartiniai kontaktiniai lęšiai turi sferinį paviršių – kaip per pusę perpjautas kamuolys. Torinis lęšis yra kitokios formos, jo geometrinė forma yra kaip spurgos, šis lęšis yra tokios formos, kaip perpus perpjauta spurga.
Tokia torinio lęšio forma pakeičia refrakcijos arba fokusavimo gebėjimą, priklausomai nuo vertikalios arba horizontalios plokštumų orientacijos. Refrakcijos stiprumas palaipsniui padidėja arba sumažėja judinant lęšį.

Spalvoti kontaktiniai lęšiai pagal plaukų spalvą

Spalvoti kontaktiniai lęšiai pagal plaukų spalvąNorite įsigyti spalvotus kontaktinius lęšius? Leiskite mums padėti jums išsirinkti geriausią variantą, kuris padės suderinti jūsų akių ir plaukų spalvas.
Lęšiukas.lt siūlo populiariausių prekinių ženklų, tokių kaip „FreshLook“, „Acuvue“, „Air Optix“ ir „Expressions Colors“, platų spalvotų lęšių asortimentą. Be to, siūlomas pasirinkimas leidžia jums įsigyti spalvotus kontaktinius lęšius be recepto, jei jums jų reikia vien tik dėl kosmetinio naudojimo.
Tokie kontaktiniai lęšiai kaip „Air Optix Colors“ ir „FreshLook Colorblends“ turi unikalius spalvų susiliejimo ypatumus, kurie išryškina jūsų akių spalvą, prisiderina prie jūsų natūralaus akių spalvos gradiento. Taip jums suteikiamas subtilus ir natūraliai atrodantis akių spalvos pakeitimas. Jei norite ryškesnės spalvo, jums geriau rinktis spalvotus lęšius iš „FreshLook Colours“ arba „Expressions“, kurie siūlo ryškiai matomus pakeitimus ir matines spalvas tam, kad išryškėtų jūsų akys. „1 Day Acuvue Define“ kontaktiniai lęšiai pridės jūsų akims gilumo, galite rinktis „Sparkle“ arba „Shimmer“, priklausomai nuo to, kokio norite efekto. Su spalvotais kontaktiniais lęšiais, galite patys pasirinkti savo akių spalvą, kuri papildys jūsų išvaizdą.

Kontaktiniai lęšiai - kaip jie veikia?

Kontaktiniai lęšiai - kaip jie veikia?Praėjusį vakarą, valydamas savo kontaktinius lęšius, trumpam stabtelėjau ir susimąsčiau kaip šis mažytis plastiko gabalėlis yra viskas, ko reikia, kad mano rega iš natūralios būsenos (aklas kaip kurmis) pasikeistų ir pagerėtų iki optimalaus regėjimo.
Pradėjau svarstyti: kaip veikia kontaktiniai lęšiai? Kas yra šios mažos, apvalios formos priemonės, padedančios man aiškiau matyti, viduje?
Todėl aš atlikau tyrimą. Ir jis labai mane nustebino.

Naujienlaiškis
Užsisakykite naujienlaiškį ir gaukite geriausius pasiūlymus pirmi.

Informuojame, jog šioje svetainėje naudojami slapukai (Cookies). Naršydami šiame tinklapyje Jūs sutinkate su lęšiukas.lt taisyklėmis