BLOG'as

Kontaktiniai lęšiai geriausiai tinkantys sausoms akims

Sausos AkysŠiais metais be jokių abejonių praleidome kurkas daugiau laiko namuose, spoksodami į ekranus nei kada nors anksčiau. Ir nors šie pokyčiai suteikė privilegiją išvengti stresą keliančių rytinių kelionių (valio!), dėl to kenčia mūsų rega. Darbas iš namų ir nuolatinis skaitmeninių prietaisų naudojimas, norint prasiblaškyti ir pabendrauti, reiškia, kad mūsų akys nuo to kenčia ir yra nuolat įsitempusios. Be to, kai mes susikoncentruojame žiūrėdami į kompiuterį, mes rečiau mirksime, o tai verčia mūsų akis išsausėti.

Jei nešiojate kontaktinius lęšius ir esate jau puikiai pažįstamas su šia situacija, tuomet šis straipsnis kaip tik jums.

Kaip nesugadinti savo kontaktinių lęšių?

iplyses lesisNetyčia suplėšytas kontaktinis lęšis yra beveik neišvengiama (apmaudi) patirtis, su kuria, kažkuriuo metu, susiduria kiekvienas lęšių nešiotojas. Lęšių suplėšymas gali suerzinti ir sukelti finansinius nepatogumus, ypač tiems, kurie nešioja savaitinius arba mėnesinius lęšius, nes jiems teks nusipirkti naują lęšį. Dėl šių priežasčių, galime nuspręsti pakentėti ir nešioti įplyšusį lęšį, tačiau patariame taip niekuomet nedaryti, nes tai gali pažeisti jūsų akis.

Jeigu jūsų kontaktinis lęšis jau yra pažeistas kai atidarote pakuotę, geriausia yra tuojau pat jo atsikratyti, galite kreiptis į pardavėją, prašyti pakeisti netinkamą lęšį nauju.Tačiau, suplėšyti kontaktinį lęšį juos nešiojant, tai jau visai kita situacija, kartais galite net nesuprasti, kad pats jį sugadinote! Tačiau nebijokite, čia rasite kelis visai paprastus patarimus kaip nesuplėšyti ir nesugadinti savo kontaktinių lęšių.

7 stebinantys hialurono rūgšties privalumai

hialurono rugstisHialurono rūgštis, dar žinoma kaip hialuronas, yra skaidri, lipni medžiaga, kurią natūraliai gamina mūsų kūnas.

Didžiausia jų koncentracija randama mūsų odoje, jungiamąjame audinyje ir akyse.

Jos pagrindinė funkcija yra išlaikyti vandenį, kad jūsų audiniai išliktų drėgni.

Hialurono rūgštis turi kelias paskirtis. Daugelis žmonių mano, kad tai yra papildas, bet jis taip pat naudojamas daugelyje serumų, akių lašuose ir injekcijose.

Toliau pateikiami 7 moksliškai įrodyti privalumai pasireiškiantys naudojant hialurono rūgštį.

Ar saugu gaminti maistą nešiojant kontaktinius lęšius?

akių lašaiApie kontaktinius lęšius galima išgirsti daugybę mitų, pavyzdžiui, kontaktiniai lęšiai gali užstrigti kitoje akies pusėje arba, kad lęšiai gali ištirpti jei per ilgai nešiosite juos saulėje. Vienas labiausiai bauginančių mitų yra susijęs su lęšių nešiojimu gaminant maistą. Tačiau tai tėra mitas. Taip, jūs tikrai galite gaminti maistą nešiodami kontaktinius lęšius.

Ar galima į akis lašintis kontaktinių lęšių tirpalą?

akių lašaiJei nešiojate kontaktiniu lęšius, kažkuriuo metu tikrai esate susimąstę ar galima lašinti kontaktinių lęšių tirpalą į akis. Apskritai atrodytų, kad tai daryti turėtų būti galima. Jame valome lęšius, kodėl negalima naudoti jo, kaip akių lašų? Deja, nors jis puikiai tinkamas kaip trumpalaikis tirpalas, jis iš tiesų gali padaryti daugiau žalos nei naudos.

Pagrindinis argumentas - skirtumas tarp druskos tirpalo, kontaktinių lęšių tirpalo ir drėkinamųjų akių lašų. Daugelis žmonių vartoja terminą „kontaktinių lęšių tirpalas“ kaip apibendrinamąjį terminą visiems prieš tai išvardintiems terminams apibūdinti, tačiau jie visi yra itin skirtingi. Druskos tirpalas yra paprasčiausias, subalansuoto PH druskos ir vandens tirpalas. Jo pagrindinė paskirtis - nuplauti ant kontaktinių lęšių susikaupusias mažas daleles arba akims drėkinti. Nors gali atrodyti, kad šis tirpalas gali išvalyti jūsų lęšius, iš tiesų jis jų neišvalo. Šis tirpalas turėtų būti naudojamas tik ant lęšių paviršiaus susikaupusiems dirgikliams nuplauti. Laikyti lęšius šiame tirpale per naktį taip pat būtų didžiulė klaida. Druskos tirpalas neišvalo lęšių taip kaip dezinfekcinis kontaktinių lęšių tirpalas, todėl taip tik padidintumėte riziką susirgti akių infekcija, sukurtumėte palankią terpę mikroorganizmams ir kitiems dirgikliams.

Raudonos akys?

Raudonos akysVisi esame tai pajutę, kuomet akys netikėtai stipriai užraudonuoja ir atrodome tarsi eitume į perklausą, norėdami gauti vaidmenį seriale „Gyvi numirėliai“. Neišsigąskite, tai nėra nieko neįprasto, o dažniausiai, kai kurie dalykai gali atrodyti žymiai blogiau nei iš tiesų yra.

Priežastis, dėl kurios akys pasrūva krauju yra kraujagyslių patinimas jūsų akies baltojoje dalyje (odenoje). Taip gali nutikti be jokių priežasčių, arba dėl akių ligos, sužeidimo ar alergijos.

Jei akių paraudimas kartojasi gana dažnai, rekomenduojame apsilankyti pas okulistą nuodugniems medicininiams tyrimams, kadangi gali būti sunku nustatyti kokia rimta Jūsų akių būklė, kol nediagnozuota pagrindinė šią būklę sukėlusi priežastis.

Korona (covid-19) virusas ir kontaktiniai lęšiai

Covid-19Pasak JAV Užkrečiamųjų ligų kontrolės ir prevencijos centro (CDC), medicinos darbuotojai dirbantys fronto linijoje koronaviruso pandemijos metu, turėtų nešioti akių apsaugą, pavyzdžiui apsauginius akinius arba apsauginius veido skydus, todėl natūraliai kyla klausimas ar paprasti akiniai taip pat suteikia apsaugą?

Didžiosios Britanijos medicinos žurnalas „Contact Lens & Anterior Eye“ paskelbė penkių akių priežiūros specialistų neseniai atliktą tyrimą, kuriame teigiama, kad įprasti akiniai neapsaugo.

Nėra jokių mokslinių įrodymų, kad paprastų receptinių akinių nešiojimas suteikia apsaugą.

Ar galima eiti į pirtį su kontaktiniais lęšiais?

SaunasDaugeliui iš mūsų pažįstamas jausmas, kai ilgai nešioję akinius, įsidedame lęšius ir atrodo tarytum pasaulis nušvinta naujomis spalvomis. Šiomis dienomis kontaktiniai lęšiai yra tokie nejaučiami ir patogūs, kad gali suteikti jums pasitikėjimo savimi, jie suteikia galimybę pasijusti taip, tarsi visiškai nebeturėtumėte problemų dėl regėjimo. Tačiau, nepaisant padidėjusio komforto lygio, svarbu nepamiršti, kad kontaktiniai lęšiai vis tik yra svetimkūnis uždėtas ant gyvybiškai svarbių regėjimo organų. Jūsų atsakomybė yra visapusiškai rūpintis savo akimis ir suteikti joms poilsio nuo kontaktinių lęšių. Kaip? Vienas iš dažniausiai užduodamų lęšių nešiotojų klausimų - ar jie gali eiti į pirtį su kontaktiniais lęšiais?

Tikriausiai jau žinote ir savo akimis esate matę daugybę žmonių, kurie eina į pirtį, plaukioja ar maudosi sūkurinėje vonioje su kontaktiniais lęšiais. Be to, jie nenustoja pasakoti, kad nuolatos nešioja kontaktinius lęšius ir jiems nekyla jokių nesklandumų. Ar Jums vertėtų elgtis taip pat? Prieš nuspręsdami turėtumėte žinoti, kad gydytojai ir akių specialistai vieningai sutaria, kad eiti į pirtį su kontaktiniais lęšiais – nerekomenduotina. Didžiausią rizika kelia tiesioginis kontaktas su vandeniu, kurio pirtyje yra visur: dušuose, baseinuose ir garuose. Taip pat aukšta temperatūra pirtyje gali labai išsausinti Jūsų lęšius ir jie gali tapti per kieti nešioti arba galite juos sugadinti trindami akis. Jeigu vis tik neketinate atsisakyti kontaktinių lęšių eidami į pirtį, tuomet vienkartiniai lęšiai gali būti geriausias pasirinkimas. Nuodugniai apžvelgsime kiekvieną situaciją ir pasistengsime paaiškinti, kas nutinka Jūsų akims ir kontaktiniams lęšiams kuomet esate pirtyje. Tikimės, kad tai praplės Jūsų žinias ir padės priimti teisingą sprendimą, tinkamiausią Jūsų regėjimui!

"Biofinity Energys" ar paprasti "Biofinity" ?

Biofinity EnergysKiekvienais metais vis daugiau ir daugiau žmonių naudojasi kompiuteriais ir išmaniaisiais įrenginiais. Todėl neišvengiamai patiria akių nuovargį. “CooperVision” kompanija pristatė naujuosius “Biofinity Energys” kontaktinius lęšius, kurie buvo specialiai sukurti tam nuovargiui sumažinti. Mes pabandysime apžvelgti, kuo jie skiriasi nuo paprastų “Biofinity” kontaktinių lęšių.

Ar gali kontaktinių lęšių nešiojimas būti dar patogesnis?

kontaktinių lęšių nešiojimasJei nesenai pradėjai nešioti kontaktinius lęšius, tikriausiai jautiesi kaip per medaus mėnesį? Ir tikiesi, jog taip bus visą laiką? Deja laikas nestovi, gyvenimas keičiasi ir tavo akių priežiūros rutina turėtų prisitaikyti prie tavo gyvenimo stiliaus. Paklausk savęs: Ar tavo kontaktiniai lęšiai tikrai patogūs?

Viena dažniausiai pasikartojančių problemų - tai akių sausumas. Akių lašiukai šią problemą dažniausiai pašalina akimirksniu, tačiau jei tai kartojasi pastoviai - tai signalas, kad kažkas negerai. Tai kaip galvos skausmas, kai tu esi pavargus, parecetamolis padės, tačiau problemos neišspręs. Tas pats yra su akių lašiukais. Jie tik panaikina simptomus, tačiau neišspręndžia pačios problemos. Niekas neturėtų tavęs versti nešioti kontaktinius lęšius jei su jais jautiesi nepatogiai. Šiandien yra daugybė gamintojų siūlančių lęšius iš įvairių medžiagų. Tereikia tik surasti geriausiai tinkančius.

Naujienlaiškis
Užsisakykite naujienlaiškį ir gaukite geriausius pasiūlymus pirmi.

Informuojame, jog šioje svetainėje naudojami slapukai (Cookies). Naršydami šiame tinklapyje Jūs sutinkate su lęšiukas.lt taisyklėmis